Зимова Олімпіада-2022 у Пекіні – що відомо про допінг-скандали на Олімпійських іграх у Пекіні – 1News

460

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Топ-новина

CNN

Як і кожна світова подія колосального масштабу, Зимова Олімпіада об’єднала навколо себе не лише спортивні 1News, а й скандальні ситуації та заяви

Цікава річ – цьогорічна Зимова Олімпіада у Пекіні була скандально знаменита ще задовго до початку – взяти хоча б бойкот змагань з боку кількох великих країн через “ігнорування прав людини” у Китаї. Йшлося про переслідування уйгурів китайською владою та схиляння до примусової праці у нелюдських умовах. Про це можна детально прочитати тут.

Так, Данія, США, Велика Британія, Бельгія, Нідерланди, Литва, а також Японія, Нова Зеландія, Австралія та Канада заявили, що не відправлятимуть до Пекіну своїх офіційних представників-дипломатів. Щоправда, це не означало, що спортсмени також не поїдуть – національні збірні цих країн таки взяли участь у змаганнях. Хоч такий дипломатичний реверанс вартував Олімпіаді зовсім малої частини репутації, однак скандальний присмак залишився. І розгорівся вже протягом змагань – за останній тиждень, коли стало відомо щонайменше про сім скандальних ситуацій, пов’язаних з Іграми.

Далі розповідаємо про низку скандалів, що уже сталися в рамках Зимової Олімпіади у Пекіні, і стосувалися не лише безпосередньо спорту.

Ковзаняр звинуватив організаторів у корупції

Олімпійський чемпіон з ковзанярського спорту зі Швеції Нільс ван дер Пул звинуватив у корупції на Олімпійських Іграх-2022 голландців. Він виступив з критикою керівництва олімпійської збірної Нідерландів через те, що воно проводить нечесні маніпуляції з льодом, попередньо змовившись з організаторами Олімпіади.

На Олімпійських Іграх у Пекіні Нільс ван дер Пул переміг на дистанціях 5000 і 10000 метрів на ковзанах, встановивши олімпійський рекорд.

Нільс ван дер Пул
Фото з відкритих джерел

Після перемоги спортсмен виступив на пресконференції з коментарем інтерв’ю спеціаліста збірної Нідерландів Сандера ван Гінкела. Той поділився з журналістами тим, як регулярно проводить тестові заміри олімпійського льоду і розповідає про це головному айсмейкеру (льодовару) Олімпіади-2022 Марку Мессеру.

Звичайна практика замірів льодових характеристик обурила ван дер Пула. Він назвав це корупцією.

“Голландці намагаються впливати на розклад сил на свою користь, використовуючи неетичні та аморальні прийоми. Це затьмарює репутацію нашого виду спорту. Це погано не лише для федерації, а й для спортсменів. Найбільший скандал в історії ковзанів! У нас були допінгові випадки, але те, що відбувається зараз, на мою думку, не менш серйозне”, – заявив спортсмен.

При цьому льодовар Зимової Олімпіади-2022 Марк Мессер відкидає звинувачення. Не розуміє вини і голова Олімпійського комітету Нідерландів Моріс Хендрікс. Він певен, що його команда не має впливу на стан олімпійського льоду, а рішення приймають виключно організатори Олімпіади, тобто китайці.

1News за темою: Олімпійську спортсменку з Китаю розкритикували через використання VPN

Скандал з допінг-пробою російської фігуристки

15-річна російська фігуристка Каміла Валієва отримала золоту медаль на командному турнірі фігуристів, але одразу після цього у неї ледь не забрали нагороду. Справа у позитивному результаті допінг-проби Валієвої. У пробі, взятої у фігуристки ще у грудні, знайшли заборонену речовину. Спортсменці заборонили подальшу участь в Олімпіаді, проте пізніше все ж допустили до продовження змагань.

Каміла Валієва
Фото Eurosport

Цікаво, що чемпіон світу 2001 року з фігурного катання серед юніорів, трикратний чемпіон США Джонні Вейр заявив, що Валієвій не слід надалі брати участь у спортивних змаганнях в рамках Зимової Олімпіади-2022.

“Я не можу схвалити це рішення. Був позитивний тест. Спортсмен, який отримав позитивний тест, зі своєї вини чи ні, незалежно від віку та часу здачі тесту/результату не повинен бути допущений до змагань із чистими спортсменами”, – написав Вейр на своїй сторінці у Twitter.

Казус між хокеїстками з Канади і Росії через COVID-19

7 лютого під час хокейного матчу між жіночими командами Росії і Канади стався скандал, пов’язаний з COVID-19. Раніше у декого з російських хокеїсток виявили коронавірус, тому вони перебували на самоізоляції потрібну кількість днів. Після цього, як і заведено за правилами, вони легально взяли участь у змаганнях. Проте це не сподобалося канадкам, і вони почали вимагати від росіянок результати ранкових (від 7 лютого) тестів на COVID-19.

Фото з відкритих джерел

Понад годину канадська команда відмовлялася виходити на лід, чекаючи на результати тестів. Пізніше, побоюючись технічної поразки, вони почали гру, але у масках, вимагаючи усіх присутніх також надягнути маски. Лише наприкінці другого періоду надійшли негативні результати тестів, і гравці змогли зняти маски.

1News за темою: Монобоб: Українка Гунько замкнула топ-20 на Олімпіаді-2022

Відносини української і російської збірних

Українські спортсмени ігнорують російських, відмовляючись говорити російською мовою. До того ж українська делегація не вітала стоячи виступ російської фігуристки Каміли Валієвої.

Окрім цього, українські спортсмени відмовилися відповідати на запитання російських журналістів російською мовою. Вони відповідали або українською, або англійською. Приміром, фігурист Іван Шмуратко відповідав на російські запитання англійською мовою.

Політичний виступ українського спортсмена

11 лютого український скелетоніст Владислав Гераскевич під час заїзду показав на камеру табличку з написом “No war in Ukraine”. Так українець висловив свою позиції стосовно актуальної зараз безпекової ситуації, пов’язаної з Україною.

Владислав Гкраскевич
Фото Суспільне

“Це моя позиція. Як і всі нормальні люди, я не хочу війни. Я хочу миру у своїй країні, і я хочу миру у світі. Це моя позиція, тому я борюся за це. Я борюся за мир […] Багато новин про зброю, про підготовку, про те, що буде в Україні, про якісь армії навколо України… Це не нормально… Не в ХХІ столітті… Тому я вирішив ще перед Олімпіадою показати світові свою позицію… Я сподіваюся, що Олімпіада підтримає мене у цій ситуації. Ніхто не хоче війни”, – сказав Гераскевич після змагань.

1News за темою: Олімпіада в Пекіні: Змагання з лижної акробатики перенесли через погоду

Підкуп блогерів з боку китайської влади

Влада КНР уклало угоди з відомими американськими піарниками та блогерами на великі суми грошей за рекламу Олімпіади і формування їхнього позитивного образу. Приміром, з колишнім кореспондентом Newsweek та керівником Fox News Віпіндером Джасвалем консульство Китаю у Нью-Йорку підписало контракт на $300 тисяч. Протягом грудня, січня, лютого та частини березня він має забезпечувати появу у TikTok, Instagram та Twitch контенту, що прямо прославляє Олімпіаду у Пекіні.

Фото з відкритих джерел

Загалом такою рекламною пропозицією зацікавилось понад півсотні блогерів та інфлюенсерів, серед яких і зірки, і спортсмени, і журналісти, і підприємці.

Небезпечний додаток у смартфонах учасників Зимової Олімпіади-2022

Напередодні Олімпіади у Пекіні організатори поставили умову – всі учасники Олімпійських ігор мають встановити на смартфони спеціальний додаток My 2022 для моніторингу стану здоров’я.

Фото з відкритих джерел

За кілька тижнів до початку змагань стало відомо, що My 2022 – небезпечна програма, котра створює вразливість для смартфона, тому особисті дані власника опиняються під загрозою зливу. Хакери можуть приєднати My 2022 до шкідливого комп’ютера і красти дані або заражати гаджети вірусами. Передбачаючи таку небезпеку, Олімпійський комітет Нідерландів заборонив своїм спортсменам брати на Олімпіаду до Пекіну особисті смартфони та ноутбуки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті 1News, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS
Джерело

15 Лютого 2022 14:24 60

Предыдущая статьяГоловного МНСника Чернігівського району Ігоря Довгопола судитимуть за вбивство
Следующая статьяПольша намерена пустить первые суда по каналу в обход России уже в 2022 году / Фото