Траур в Сербии
У п’ятницю в результаті другого цього тижня збройного нападу в Сербії вбито вісім осіб, щонайменше 14 отримали поранення.
Сербію сколихнули одразу два гучні масові вбивства. У п’ятницю було вбито вісім осіб і щонайменше 14 отримали поранення, в середу підліток застрелив вісім учнів та охоронця у своїй школі. У країні обіцяють запровадити численні заходи, покликані терміново посилити закон про володіння зброєю.
Стрілянина в школі
У середу, 3 травня, 13-річний підліток застрелив вісім учнів та охоронця у своїй школі в одному із центральних районів Белграда. Відповідно до закону Сербії про неповнолітніх правопорушників та кримінальний захист неповнолітніх, діти, які не досягли 14-річного віку, не можуть притягуватися до кримінальної відповідальності.
Поліція затримала батька дитини: міністр внутрішніх справ Братислав Гашич повідомив, що хлопчику “вдалося заволодіти двома пістолетами та трьома магазинами по 15 набоїв у кожному”, і пообіцяв, що проти його батька буде вжито заходів правового характеру.
Усі загиблі діти народилися у період із 2009 по 2011 рік.
Розстріл на вулиці
У п’ятницю стрілець відкрив вогонь з автоматичної зброї з автомобіля, що рухається, в селі Дубона в міській громаді Младеновац приблизно за 40 кілометрів від Белграда. Після стрілянини він перебував у бігах.
У результаті поліція затримала 21-річного Уроша Блажича, сина військовослужбовця сербської армії. Він підозрюється у вбивстві восьми людей та пораненні 14.
Відповідь влади
Президент Сербії Олександр Вучич виступив у п’ятницю зі спеціальним зверненням, у якому оголосив перелік нових законодавчих заходів, покликаних посилити контроль за обігом вогнепальної зброї в країні.
“Всі люди, які мають зброю, а це близько 480 тис. осіб, не рахуючи мисливців, будуть перевірені, і з них залишиться не більше 30-40 тис. осіб, які зможуть володіти зброєю”, – сказав президент. За словами Вучича, штрафи за незаконне володіння зброєю збільшаться вдвічі, а максимальний тюремний термін збільшиться з 12 до 15 років.
Для законних власників почастішають регулярні перевірки, що включають ідентифікацію особистості, медичну та психіатричну експертизи, а також аналізи на наркотики, додав президент. Це має призвести до “повного роззброєння Сербії”, вважає він.
Вучич також оголосив, що протягом наступних шести місяців буде найнято близько 1200 поліцейських для охорони шкіл.
“Завдяки цьому ми не лише підвищимо безпеку на 99 відсотків, але, я впевнений, також знизимо насильство з боку однолітків у школі на 80 відсотків”, – сказав Вучич.
Президент також сказав, що запропонував уряду відновити в країні страту, але проти цього виступили прем’єр-міністр Ана Брнабіч та її кабінет.
Наслідки війни
Масові вбивства дуже рідкісні в Сербії, де діють дуже суворі закони про володіння зброєю, проте рівень володіння зброєю серед населення залишається одним із найвищих у Європі.
Після воєн та заворушень 1990-х років західні Балкани наповнені незаконною зброєю. У 2019 році було підраховано, що у Сербії на 100 осіб припадає 39,1 одиниці вогнепальної зброї. Цей показник вищий лише у США та Чорногорії.
korrespondent.net
Сообщение Два розстріли за тиждень. Вбивства у Сербії появились сначала на Новини Ю.