7 липня у Чернігові 350 працівників з дев'яти IT-компаній щеплять вакциною «Pfizer» німецького виробництва. Роблять це за ініціативи організації «Чернігівський IT-кластер». Як сказала координаторка кластера Ольга Рись, вакцинацію проводять за спеціальною програмою МОЗу.
Артурас Кведеріс директор однієї з українських IT-компаній, яка має представництво на Чернігівщині. Сьогодні він та близько 50 його співробітників вакцинуються проти COVID-19. Частина людей для цього приїхала з Києва. Щеплюють їх препаратом Pfizer німецького виробництва.
Артурас Кведеріс, директор компанії «Valtech»:«Всі хочуть щепитися топовими вакцинами, які вважаються найбільш ефективними. Це найголовніше, я вважаю. А, по-друге, які вакцини признані Євросоюзом, бо це також нам важливо, ми глобальна компанія».
Дмитро, вакцинований:«Ми з Києва. Приїхали окремо, бо ми були з маленькою дитиною, тому ми потягом їхали. Більше схилялися до Pfizer».
Олексій Уланович, вакцинований:«Якби компанія не надала таку можливість, то я би пішов до масового центру вакцинації. Важливий той фактор, що Pfizer сертифікований в Європі, і це можливо дасть можливість їздити до Європи без тестів. Це досить вагомий фактор, але не основний».
Загалом сьогодні тут Пфайзером вакцинують 350 людей. Ще 175 планують щепити наступного тижня. Усі – співробітники 9 чернігівських IT-компаній. Вакцинацію цих людей ініціював «Чернігівський IT-кластер».
Ольга Рись, координаторка «Чернігівського IT-кластера»:«Робимо ми це за процедурою, яка є на сайті Міністерства охорони здоров‘я. Це процедура вакцинації організованих колективів, відповідно до неї кожен колектив може бути вакцинований вакциною Pfizer».
Вакцинуватися Пфайзером може будь-яка компанія, незалежно від сфери діяльності, каже відповідальна за вакцинальну кампанію в області Романа Сопотницька. Для цього мають виконати дві умови: щеплюватися від підприємства мають 50 людей, а заявку зареєструвати виключно через колл-центру МОЗу.
Романа Сопотницька, регіональна координаторка з вакцинальної кампанії в області:«Усі організовані колективи, які записалися через «гарячу лінію» МОЗ, мають можливість провакцинуватися вакциною Pfizer. Це питання було вирішено безпосередньо на засіданні».
Раніше повідомлялося, що вакциною Pfizer в Україні щеплюватимуть співробітників та підопічних геріатричних пансіонатів та рятувальників. Нині ситуація змінилася, каже Романа Сопотницька, зараз Pfizer поставляють щотижня та ведуть переговори про збільшення кількості доз.
«Звертаються, чому лікарня не вакциную, це ж також організований колектив. А це була цільова група. До цього моменту у нас вся вакцинація була розподілена на цільові групи. А організовані колективи, безпосередньо це приватні фірми, державні, які звертаються, щоб провакцинувати свій колектив і забезпечити у своєму колективі колективну імунізацію»,— каже Романа Сопотницька.
На сьогодні в черзі понад 30 заявок. Щеплювати організовані колективи на Чернігівщині почали з кінця червня. Вакцинували за програмою 6 компаній.
«Найбільша компанія, яка на даний момент зареєструвалася, це ТРЦ «Голлівуд» — 690 осіб. Дуже багато компаній, де 300-400-500 осіб», — розповіла пані Романа.
Зі слів Романи Сопотницької, нині в області з Pfizer працює 13 мобільних бригад. За день одна може щепити в середньому 175 людей.
Процес – від подачі заявки до проведення вакцинації – у «Чернігівського IT-кластера» зайняв близько 2 місяців.
СЮЖЕТ ТЕЛЕКАНАЛУ «СУСПІЛЬНЕ ЧЕРНІГІВ» вакцинація щеплення імунізація Pfizer