До об'єктів критичної інфраструктури Чернігова не мають застосовуватися графіки відключення електроенергії. Про це йшлося на загальноміській нараді 16 липня, на яку запросили представника АТ «Чернігівобленерго».
Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако дав доручення змінити графіки відключення електроенергії так, щоб об’єкти критичної інфраструктури, в першу чергу водопостачання та каналізація, не відключалися.
– Основне питання – що, у біса, в місті відбувається з відключенням електроенергії?! Від імені громади поставив завдання – змінити графіки так, щоб обʼєкти критичної інфраструктури, в першу чергу, водопостачання та каналізація, не відключалися. Лімітів для цього достатньо. Ми готові включатися технічно і фінансово, – говорить за результатами сьогоднішньої наради в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Те, що ліміти дозволять це зробити, підтвердив під час наради і голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» та позаштатний радник секретаря Чернігівської міської ради з питань сталого функціонування, розвитку та модернізації системи теплопостачання Олексій Щербина.
– Підприємства тепло- та водопостачання для забезпечення роботи своїх об'єктів споживають щомісяця близько 2 млн кВт електроенергії (це цифра на зараз – ред.). Кількість електроенергії, яка виробляється в нашому місті – 35 млн кВт.
Оператор системи розподілу має забезпечити таке підключення і дотримання лімітів, яке не буде стосуватися об'єктів критичної інфраструктури. Завдання, яке ви поставили АТ «Чернігівобленерго» – має бути виконане. Зі своєї сторони, якщо потрібна допомога, то ми її надамо.
Вже наступного тижня АТ «Облтеплокомуненерго» має запропонувати варіанти вирішення питання, йшлося під час наради. У великому, майже 300-тисячному місту, мають безперебійно надаватися послуги водо- та теплопостачання, працювати каналізація. Для цього важливо підключити об'єкти критичної інфраструктури до електроліній, які поза графіками відключень.
У 2022 та 2023 роках об'єкти критичної інфраструктури у Чернігові перепідключали на альтернативні лінії, аби вони цілодобово були заживлені і могли працювати. Зараз ситуація ускладнилася, енергосистемі України армією російської федерації завдано ще більших пошкоджень та руйнувань.
– В попередні два роки ми багато що зробили для цього і заживили на дві електролінії більшість теплопунктів для того, щоб коли відключалась одна, то теплопункт можна було переключити. Зараз ситуація така, що відключаються дві лінії одночасно, – зазначає Ломако.
Коментар стосовно цього дав під час наради старший диспетчер чернігівської міської оперативно-диспетчерської групи АТ «Чернігівобленерго» Олександр Ленько.
– У нас складна ситуація в енергосистемі. Ми не можемо скоригувати чи відмінити ліміти, які доводить НЕК «Укренерго». Ми, як оператор системи розподілу, не маємо жодних юридичних прав відмовити – ми тільки виконуємо.
Стосовно котелень, то багато було зроблено минулого року, були прокладені тимчасові лінії, але з тих пір графіки і об'єми змінилися. Частина ліній, які тоді не відключали, зараз вже відключають. На даний час графік переглядається і буде ще збільшено відключення по місту. Проводяться зараз роботи з оцінки того, де можна змінити лінію живлення критичної інфраструктури і перезавести котельні на інші.
Зараз питання по кожному об'єкту критичної інфраструктури вирішується окремо. Наприклад, для того аби у місті працювала каналізація, працівникам КП «Чернігівводоканал» протягом доби доводиться вручну запускати генератори на каналізаційних насосних станціях.
– У нас кожної доби 17 із 24 каналізаційних насосних станцій вікдлючаються в тому ж режимі, що і електроенергія у мешканців.
Наші працівники вимушені в будь-який час доби виїздити на місце і встановлювати генератори, на деяких працюють відкачки, щоб потім це все централізовано вивозити. А ніхто ж не відминяв призову, щомісяця одна-дві людини призиваються. У нас вже практично немає енергетиків, скоро не буде водіїв. Прохання до мешканців, зверніть на це увагу. Попри це, ми цілодобово з каналізацією, – каже директор підприємства Сергій Малявко.
А от насосних підвищувальних станцій ще більше. На балансі КП «Чернігівводоканал» – 45, на об'єктах АТ «ОТКЕ» та КП «Теплокомуненерго» – 90. Забезпечити роботу всіх тільки від генераторів складно, йшлося під час обговорення. Адже кожна адреса має свої особливості.
– Генератор – це не ознака того, що буде 100% забезпечення електроенергією, адже на нього потрібен персонал, паливо і його треба обслуговувати: замінити мастила, провести технічне обслуговування, – говорить Малявко.
Один із найпроблемніших мікрорайонів – Масани. Зараз там тривають роботи, аби ситуація з водопостачанням до найвищих поверхів покращилася, повідомив представник АТ «Чернігівобленерго».
– Кінець наступного тижня ситуація має там покращатися, оскільки кабельна лінія, яка живить там критичну інфраструктуру, має декілька пошкоджень і частину робіт уже виконали, – пояснив старший диспетчер чернігівської міської оперативно-диспетчерської групи АТ «Чернігівобленерго».
Загалом же Ломако доручив комплексно підходити до цього питання, розглянути можливість підключити всі об'єкти критичної інфраструктури до лінії, яку, наприклад, ніколи не відключатимуть. Або запронувати інший, найбільш оптимальний варіант. Для цього наступного тижня буде проведено нараду, в якій візьмуть участь представники АТ «Чернігівобленерго», комунальних та теплогенеруючих підприємств.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Джерело: 0462.ua