На літо — з Киева у Рудню

162

Село Рудня — над Десною по старій київській дорозі. У цих місцях купують дачі столичні жителі. Декому хата дісталась від батьків, і нічого особливого довкола себе вони не бачать.

Близько дванадцятої дня 23 липня на лавках під дворами людно. Народ чекає машину, яка привозить хліб та інші продукти.


Під двір до столичних дачників Чириків підійшла сусідка, 73-річна Ольга Ромаскевич, також киянка. Разом чекати магазин на колесах веселіше.
— Хлібчик привозять з Чернігова. Пшеничний по 12, кирпичик — 14, удобрєніє чи, той, здоба, по 13-14 гривень, — перераховує Ольга Михайлівна.
— Дешевше, ніж у Києві, — крутить у руках пакет, який приготувала для покупок, 66-річна Віра Чирик.
Ми тут з квітня і до жовтня, — говорить Ольга Ромаскевич, — 16 років як купила тут хату. Сама родом з Морівська, та коли я шукала хату по моїх грошах, з нормальною дорогою, у Рудні була. Тут і купила.
— Чоловік проти не був?
— Він уже давним-давно покійний. Смалив курку, паяльна лампа розірвалася, загорівся. Тиждень полежав у лікарні і помер. Зате ніхто нерви не тріпає.
Столичні дачники в Рудні садять городи, а от господарство тримати не хочуть. Кажуть, важко.
— Село робить людину не багатою, а горбатою, — впевнена Віра Чирик. — Ще город обробляємо, а курочку-свинку тримати не готова.
— Без господарства і відпочити встигаєш, і попрацювати, — каже Ольга Ромаскевич.

— Одна біда — комарі, — зітхає Віра Чирик. — Невозможно ні вдень, ні ввечері. То мошка напала. Пшикаємось різними препаратами, ховаємось по хатах. Та хліб зустріти ж треба.
— А він тричі на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця, — уточнює сусідка.
— Привозять не тільки хліб, а й інші продукти.
— Так у Рудні ж є великий магазин, зі столиками, майже ресторан.
— Та, ото він більше ресторан, ніж магазин. Продукти можуть по сто лет лежать, ми за сезон там жодного разу не були, — махають руками жіночки.

— У крайньому випадку в Остер можна машиною з’їздити, 15 кілометрів, — приєднується до жіночої розмови 66-річний Валентин Чирик.
Кияни говорять, що їх у Рудні вже більше, ніж місцевих.
— Хто купив хатинку, у кого, як у Валентина, батьківське обійстя лишилося, — обводять очима вулицю. — Одні будинки з газом, інші- без. На літо — електроплитка, газ у балоні до плити.
— Добре, що газ і не провели, бо такі ціни, що краще грубку протопить, — відмахується від комара Віра Чирик.
— Не скучно вдалині від цивілізації?
— Віра і Валентин удвох, я ось майже 18-річного внука Андрюху привезла. Вигляділа його з трьох місяців. Дочка пішла на роботу, а я лишилась на няньках,—хвалиться Ольга Михайлівна.
— Сумувати ніколи.
Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №31 (1838) від 5 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяНедружественные шаги в отношении Украины получат мощный ответ: в ОП остро отреагировали на заявления Лукашенко
Следующая статья«Останній герой»: біля чернігівського СБУ лишилося тільки одне дерево