Про те, що досить складна ситуація з оплатою за опалення склалася у мешканці 3-поверхового гуртожитку Укрпошти, що по вул. 1 Травня. 179а повідомив на щотижневій ранковій нараді 25 січня заступник мера Віктор Геращенко. Люди отримали платіжки, за якими мають сплатити по 5-6 тисяч гривень з кімнати за газове опалення. Це пов’язано з тим, що будинок опалюється власною котельнею, а оскільки гуртожиток та газова котельня перебуває на балансі «Укрпошти», то газ оплачують по ціні, не як для фізичних осіб, а як для юридичних, тобто по 34 961 грн. за 1 тисячу кубів.
Мешканці гуртожитку склали колективне звернення на адресу міськради з цього приводу.
Як виявилось жителі гуртожитку оббивають пороги міськради, з тим, аби вона взяла на баланс міста приміщення та котельню ще з 2007-го року. Це випливає з депутатського запиту Віталія Гольця від 26.08.2021, до якого у свою чергу за допомогою звернулись чернігівці.
Рішенням ЧМР від 28.02.2007 р. (14 сесія 5 скликання) «Про передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури» було надано згоду на безоплатну передачу у комунальну власність, рішенням виконкому ЧМР від 17.08.2009 р № 229 «Про передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова зовнішніх мереж до об’єктів соціальної сфери» затверджено акти приймання-передачі зовнішніх мереж гуртожитку, але фактична передача не відбулась, гуртожиток знаходиться на балансі Чернігівської дирекції AT «Укрпошта». Керівництво ЧФ AT «Укрпошта» неодноразово зверталося до ЧМР з проханням прийняття гуртожитку у комунальну власність, але вирішення питання затягується Чернігівською міською радою, а мешканці не мають можливості скористатися своїм конституційним правом (Ст. 47) на отримання житла.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 31 Регламенту Чернігівської міської ради прошу вжити невідкладних заходів по виконанню рішень Чернігівської міської ради та виконкому і якомога швидше прийняти у комунальну власність, гуртожиток за адресою: вул. 1-го Травня, 179 а до комунальної власності територіальної громади м. Чернігова Про вжиті заходи прошу повідомити мене і заявників в терміни передбачені чинним законодавством, — йдеться у запиті Гольця.
До запиту прикладено додатки, серед яких копія колективного звернення жителів б. 179 а, вул. 1-го Травня, копія рішення ЧМР від 28 лютого 2007 р., рішення № 229 виконкому ЧМР від 7 серпня 2007 р., копії звернень ЧФ AT «Укрпошта» до ЧМР.
Як повідомляють самі мешканці у своєму зверненні до депутата Віталія Гольця фактична передача гуртожитку не відбулася, він продовжує знаходитися на балансі AT «Укрпошта». Керівництво Чернігівської філії AT «Укрпошта» та мешканці неодноразово протягом останніх років звертались листами до Чернігівської міської ради з проханням прийняття гуртожитку у комунальну власність. Проте зі сторони Чернігівської міської ради ігнорується та затягується дане питання.
В гуртожитку проживають громадяни, які по 20-30 років відпрацювали у сфері поштового та телеграфного зв’язку. Багато з них перебуває на загальноміській квартирній черзі з отримання житла. Стаття 47 Конституції гарантує кожному право на житло та створення державою умов, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду, а також надання державою та органами місцевого самоврядування житла громадянам, які потребують соціального захисту, безоплатно або за доступну для них
плату.
Передача та прийняття гуртожитків, що є об’єктами державної власності, у власність територіальних громад здійснюється відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Повторно слід наголосити, що AT «Укрпошта» готова і сама неодноразово зверталася до Чернігівської міської ради про прийняття гуртожитку у комунальну власність. Однак бездіяльність Чернігівської міської ради прямо впливає на реалізацію конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на правових підставах, визначених законом, мешкають у гуртожитку, та які б після передачі гуртожитку у власність територіальної громади — набули б право на приватизацію жилих приміщень відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
Зі звернення Чернігівської дирекції AT «Укрпошта» випливає, що вона підтримує звернення мешканців гуртожитку, який розташований за адресою: м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 179а щодо передачі його та мереж електро- та газопостачання на баланс відповідних комунальних підприємств інфраструктури до комунальної власності міста.
Натомість, у комунальну власність міста фактично передані тільки мережі водопостачання та водовідведення. При цьому ПАТ «Чернігівобленерго» вимагає заміни зовнішніх мереж електропостачання до гуртожитку та встановлення в кожній кімнаті індивідуальних лічильників обліку електроенергії. Для цього потрібно близько 1,6 млн. грн., які Чернігівська дирекція AT «Укрпошта» не може витратити з огляду на поточний фінансовий стан.
На виконання вимог комісії з прийняття цього гуртожитку до комунальної власності, Чернігівською дирекцією у 2019 році був проведений ремонт внутрішніх приміщень і фасаду та встановлений газовий лічильник дистанційного збору інформації в котельні на загальну суму 236 тис. грн.
Чому міськрада маринує мешканців цього гуртожитку вже довгі роки запитали ми у депутата Віталія Гольця.
— Окрім того, що я подав свій депутатський запит до міськради я також зустрічався з мером та його профільними заступниками з приводу цього гуртожитку. Мені повідомили, що існує побоювання того, що мешканці після того, як їх заберуть на баланс, будуть вимагати кошти на ремонт у сумі 4-5 млн. гривень.
— Але ж нещодавно Атрошенко дав зрозуміти, що бюджет міста не потягне ремонти усіх бажаючих будинків, що є в місті…
— Ну, так, але чомусь це питання вже котрий рік гальмується.
— Що міськрада відповіла на ваш запит?
— Що, аби прийняти гуртожиток на баланс потрібно виконати ряд вимог, серед яких здійснення ремонту елементів інфраструктури на суму 1.5 млн. гривень.
— Мешканці приходять на сесії, думають подавати до суду?
— Вони досить, на жаль, досить неактивні в цьому плані. Всього там проживає 58 сімей. Я неодноразово звертав увагу депутатів на сесіях з цього питання, але все марно, — закінчує розмову депутат.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.