Чернігівський лікар-пульмонолог виступає «за» введення жорсткого карантину

251

Саме завдяки поверненню до локдауну, який був уведений на території України навесні, лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов має надію на порятунок лікарів та всієї медичної системи, яка зараз переживає надважкі часи.

На думку чернігівського пульмонолога, сьогоднішня ситуація в країні та Чернігові зокрема – це не друга хвиля, а лише продовження першої. Загострення її уникнути було майже неможливо, бо перший жорсткий карантин був уведений в Україні занадто рано.

Лікар зазначив, що медична система була неготова до такого збільшення кількості пацієнтів, хоча в усіх медиків був час, усі були попереджені, зокрема бачили сценарії інших країн. Проте, за його словами, за літо нічого не було зроблено, аби підготуватись до подібного погіршення епідситуації.

Маски на підборідді – це шлях у нікуди?

Більшість чернігівців щодня пересуваються містом на маршрутках, заходять до супермаркетів або ринків, і всюди ми бачимо картину, коли хтось ходить або з маскою на підборідді, або ж взагалі без неї. Іван Тельнов відзначає, що чернігівці та й загалом українці й досі не розуміють, що, одягаючи маску, вони захищають не лише себе, а й оточуючих. І навпаки, коли перебувають у громадському місці без неї, наражають на небезпеку як себе, так і всіх оточуючих.

До прикладу, в Україні вже не перший день триває обговорення можливого посилення відповідальності за недотримання правил носіння масок у громадських місцях. Проте особисто пан Тельнов не вірить у посилення відповідальності за неносіння масок.

Рятівний жорсткий карантин

Єдиним виходом із ситуації, коли на Чернігівщині та в більшості інших регіонів України вже майже не залишилось вільних ліжко-місць для хворих на коронавірус і все йде за найгіршими закордонними прикладами, Іван Тельнов вважає жорсткий карантин. Бажано, аби його ввели з таким рівнем обмежень, який був навесні (закриті ресторани, магазини, заборонений або в спецрежимі громадський транспорт і т.д.).

Також фахівець відзначив, що ситуація в Чернігівській обласній лікарні, де він працює, теж загострилася. Зокрема, його робочий графік змінився докорінно, не кажучи вже про колег, які безпосередньо надають допомогу хворим на коронавірус.

Допомогти може не тільки сімейний лікар

Лікар вважає, що коронавірус може в більшості випадків протікати в легкій формі (температура не більше 38 градусів, слабкість, пітливість, біль у м’язах), але ж є і важкі випадки, коли з’являється задишка, температура погано реагує на жарознижуючі препарати та тримається на рівні 38-39 градусів протягом семи днів. Тому навіть за мінімальних симптомів варто звертатись до свого сімейного лікаря та консультуватись з приводу вашого стану. Якщо ж у вас немає сімейного лікаря і ви досі не підписали декларацію, то, по-перше, лікарі радять все ж її підписати та подбати про власне здоров’я, а по-друге, у такому випадку варто звертатись до чергових лікарів у приймальних відділеннях чернігівських міських лікарень № 1, 2, 3. Там людину зможуть оглянути, оцінити її стан та рівень необхідності в госпіталізації.

***

Швидку допомогу варто викликати, лише коли є загроза життю, хворому стає важко дихати і в нього не збивається температура. В інших випадках краще обійтись консультацією із сімейним лікарем.

***

На його думку, такі черги на КТ невиправдані, адже це є дослідження з порівняно високою дозою опромінення, а не якісь там забавки. Багато для кого це спонтанне рішення по типу: «Ой, щось у грудях закололо і запахи перестав відчувати. Піду зроблю КТ».

***

Узгодьте із сімейним лікарем, в які години ви можете йому дзвонити з приводу вашого здоров’я. Пам’ятайте, у лікаря теж є своє особисте життя, родина, діти, тому не варто їм надзвонювати по дрібницях, та ще й у вечірній час.

***

Грип + коронавірус = ?

Наостанок Іван Тельнов порадив усім чернігівцям якомога швидше вакцинуватись від грипу. Адже це буде перший осінній сезон, коли містом гулятиме і грип, і коронавірус.

Еженедельник "Семь Дней" коронавірус Тельнов обласна лікарня карантин

Предыдущая статьяЗавтра выборы, выборы, выборы, выборы
Следующая статьяЭксперт спрогнозировал курс доллара в Украине после местных выборов