Атрошенко запросив поліцію, суддів та прокурорів на зустріч. Що мер Чернігова від них хоче?

159

Міський голова Чернігова запропонував представникам правоохоронних структур зустрітися і «окреслити питання взаємодії». Публічну пропозицію провести робочу зустріч Владислав Атрошенко зробив під час ранкової наради у мерії сьогодні, 15 червня.

Претензії до ЦНАПу

Почалося все із дрібних бюрократичних непорозумінь між Державною міграційною службою та Центром надання адміністративних послуг, через що керівник комунального ЦНАПу Микола Овсяник отримав доручення залагодити питання.

А паралельно, чиновнику міський голова пригадав і раніше озвучені претензії щодо сумнівних, з його точки зору, реєстрацій окремих об’єктів.

– Реєструється фундамент чи козирьок і до нього потім «чіпляється» земля. Таких епізодів – не один, не два і не п’ять, – дорікнув підлеглому Владислав Атрошенко і попросив бути вибірковим під час здійснення таких правочинів.

Зустрітися з усіма правоохоронцями

Після цього Владислав Атрошенко запропонував організувати робочу зустріч за участі місцевої влади, поліції, голів судів, управління юстиції, виконавчої служби, податківців та керівництва ДСНС.

– Маємо обговорити питання, як реагувати на систематичні порушення в частині сплати податків, несанкціонованого будівництва, – окреслив найбільш проблемні теми міський голова і додав трохи конкретики:

– Це самозахват землі в центральному парку, це нічні клуби, які нібито не існують, але працюють щоночі, це ринок «Шанхай» з порушенням усіх протипожежних правил, це баня яка роками працює на березі без дозволів і нікого не цікавить…

Владислав Атрошенко дорікнув місцевим судам, які «захищають горе-підприємців, що захопили землю в центральному парку і смажать шашлик», закинув співробітникам ДСНС те, що вони роблять приписи на закриття дитячих садочків, але ігнорують ринок «Шанхай». Дісталося і податківцям.

– У бані, ринку та інших об’єктів є конкретні бенефіціари з конкретними прізвищами. Вони роками отримують з цього неоподатковані доходи, ухиляються від сплати податків. А ми роками на це дивимося. Це – дестимулює інших. Один платить, а ці – ні. І тоді у першого виникає питання – «а чи не дурень я?», – додав місткий голова.

Чернігів запровадить прецедентне право?

Владислав Атрошенко закликав усі контролюючі та праовохоронні органи разом окреслити питання взаємодії і нагадав, що представники цих структур нерідко звертаються до міської влади для вирішення робочих питань – пошук приміщень, ремонти, інформаційна підтримка тощо.

– Я готовий до такої співпраці. Це не моя безпосередня відповідальність, але я розумію, що громада виграє якщо правопорядок буде на належному рівні. Але натомість – очікуємо на допомогу у рамках чинного законодавства щодо наповнення бюджету, – заявив міський голова Чернігова.

Він запропонував окреслити спільне бачення такої співпраці і навести лад у реагуванні на факти порушень законодавства – визначитися: «де можна шукати «букву закону», а де люфту бути не повинно».

Владислав Атрошенко запропонував влаштувати експеримент із забезпеченням прецедентного права, коли однакові законодавчі норми автоматично будуть трактуватися однаково для усіх справ одного типу. У країнах, де діє така система, вона скорочує строки розгляду і забезпечує учасникам однаковий підхід – без трактувань з боку правоохоронців та судової системи.

– Якщо забезепчимо прецедентне право – це буде не менший внесок у захист країни, ніж її захист зі зброєю в руках на сході. Ми у межах чинного законодавства створимо фундамент, – резюмував міський голова.

Атрошенко робоча зустріч суддівська влада поліція ДСНС Шанхай податкова баня самозахват