До 2 тонн молока щодня роздавали людям безкоштовно

126

Понад місяць фермерське господарство не мало можливості здавати молоко на завод.. ФГ “Швед” та ПСП “Полісся” мають діючу ферму молочних корів у селі Долинське, яке розташоване за Десною. В перший день вторгнення російських військ на територію Сосниччини шлях до цього села був знищений руйнуванням мосту через Десну.
До цього дня господарство співпрацювало із Н.- Сіверським молокозаводом. В умовах окупації здійснювати реалізацію молока до Н.-Сіверського стало неможливо.
— Тому було прийнято рішення віддавати все надоєне молоко людям, — повідомив операційний директор господарства Владислав Іващенко.
На той момент на фермі налічувалось близько 300 корів. 170 з них — дійні.
— Понад місяць молоко передавали до Сосниці через міст. До цього важкого процесу було задіяно багато небайдужих людей, за що ми щиро їм вдячні. Щодня з 4 ранку до 11 години ночі на фермі в небезпечних умовах продовжували працювати 20 працівників. Було страшно, у Великому Усті в перший день стояла велика кількість українських військових, ніхто не знав, що буде. Але попри це люди не відмовлялись, а йшли працювати. Так, щодня до Сосниці передавалися близько 40 бідонів з молоком.



— З Долинського до мосту продукцію доставляли трактором (попутно назад у село забирали ще й хліб). Там, на мосту, під керівництвом Сергія Плахотнюка було збудовано спеціальну конструкцію, якою на міст піднімали повні бідони, а вниз із мосту спускали порожні. Кожного разу цю роботу допомагали проводити працівники сосницької бригади благоустрою.
— Задіяні були й Сергій Клюй та його син Ярослав, які власним човном теж допомагали з переправою через річку. На мосту власним транспортом молоко забирав волонтер Володимир Душик. Він по пів дня чекав на мосту задля економії пального — щоб не робити дві ходки на день. До речі, на той час чоловіки працювали у складних погодних умовах, адже був сильний вітер та мороз. Дякую всім, хто без жодної матеріальної вигоди допомагав нам у ті часи.
— Довго молоко роздавали сосничанам безкоштовно?
— Тижнів зо два. Потім ввели символічну плату 5 грн за літр, а потім 10 грн. Частину коштів направляли на покриття затрат, а частину на потреби селищної ради. Так тривало, доки було організовано збут молока на Ічнянський молокозавод.
Джерело: Сосницька незалежна газета "Час", від 02.06.2022 р.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяУкраина ожидает около 60 млн тонн зерна на экспорт осенью, работа по разблокированию портов не останавливается — Зеленский
Следующая статьяЯк Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії