Днями на Малій Південно-Західній залізниці відбулася знаменна подія. Всім відомий паротяг Гр-336, який відкривав рух на вузькоколійці 70 років тому, був підготовлений до транспортування у містечко Сновськ, тобто до нас!
Процес відбувся за допомогою потужного 32-тонного крана — окремо паровий локомотив і окремо тендер завантажили на два величезні трали для перевезення на станцію Почайна, де його мали переставити на вагонплатформу і вже по залізниці у складі вантажного потяга відправити у локомотивне депо ТЧ-12, що спеціалізується на ремонті паротягів. Завантажити паровик на трейлер і довезти його до залізничної станції було дуже непростим завданням, і на його вирішення було витрачено 15 годин! Але перший етап виконано, і вже через декілька днів німецький паровоз прибув до Сновська, де їм займалися працівники місцевого депо. Ремонтні роботи планується виконати за 3 місяці, після чого вже навесні відрес-таврований паровоз повернеться на дитячу залізницю.
Про необхідність капітального ремонту паровоза заявляли протягом останніх декількох років як залізничні ентузіасти, так і випускники малої магістралі. Було багато планів та ідей, проте до реалізації вони так і не доходили. І ось лише зараз до парового локомотива нарешті дійшли руки і ним вирішили зайнятися. За 16 років активної експлуатації після останнього ремонту накопичилося багато незначних проблем, які поступово переростали у реальні перешкоди для безпечної експлуатації паротяга. Так, протікає котел, заглушена немала кількість зв’язків, нижню частину топки почала роз’їдати корозія, інжектори качають «раз-на-раз», головний резервуар пропускає повітря — і все це є приводом для серйозного ремонту.
Так от: місцеві майстри відремонтують раритет якісно, зроблять все на совість і з дотриманням історичного вигляду. Допомога ж у розробці плану ремонтних робіт має бути! А прикладом повноцінного капітального ремонту є ремонт паровоза Гр-319 на Латвійській вузькоколійці, коли його повністю розібрали і зібрали знову, замінивши величезну кількість старих непридатних деталей на нові. То латвійці, але точно не гірші за них золотих рук трудівники локомотивного депо Сновськ, які точно докладуть максимум зусиль, аби легендарний Гр-336 радував киян та гостей столиці ще не один десяток років, катаючи дітвору Сирецьким парком. А ми потім обов’язково напишемо.
P.S. Коли верстався номер, зі слів очільника локомотивного депо Сновськ Максима Первакова, стало відомо, що історичний експонат-паровозик прибув на реставрацію і вже почались підготовчі роботи до великого ремонту.
Сновська районна газета «Промінь» №51 (10381) від 17 грудня 2021, Олена Компанець
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.