США готуються до війни на Тайвані

68

На тлі активної допомоги Україні в її протистоянні з Росією Захід не забуває головного стратегічного суперника. Так, значну частину зустрічі лідерів Великої сімки на нещодавньому саміті в Хіросімі було присвячено саме китайській темі, що викликало гнівну відповідь Пекіна.

Очевидно, що ініціативу та тональність у виробленні єдиної позиції західних країн щодо Китаю задають Сполучені Штати. І один із найважливіших пунктів повістки на цьому напрямі: не допустити вторгнення Народно-визвольної армії Китаю на Тайвань. Саме цьому питанню було присвячено роботу спеціального комітету Палати представників США з Китаю, який підготував відповідні рекомендації. Вони будуть включені до Закону про оборону на 2024 фінансовий рік, пише видання haggin.az

Рекомендації явно враховують досвід агресії Росії проти України, коли налагоджувати постачання зброї та боєприпасів Україні довелося вже під час бойових дій, у пожежному порядку та з того, що було під рукою. У випадку Тайваню Сполучені Штати хочуть бути готові заздалегідь, не кажучи про те, що сама готовність є ідеальним стримуючим фактором.

Отже, серед речень конгресменів важливе місце займає збройна підготовка. На їхнє переконання, необхідно створити резерв зброї на Тайвані та у союзників по тихоокеанському регіоні. Довгострокові контракти на постачання Тайваню повинні включати протикорабельні ракети, торпеди та інше високоточне ракетне озброєння. Адміністрація публікуватиме щоквартальні звіти щодо постачання зброї, щоб відстежувати проблемні моменти та вчасно їх усувати.

Присутність збройних сил США в Індо-Тихоокеанському регіоні має бути посилена, США та Тайвань створять постійний штаб об’єднаного командування, координуватимуть дії та проводитимуть спільне навчання.

660210 src Економічні новини - головні новини України та світу

Тайваню буде надано фінансову підтримку, щоб він міг забезпечити необхідні військові закупівлі, насамперед американської зброї.

Має бути забезпечений доступ до всіх баз партнерів та союзників у регіоні. На базах передового розгортання збройних сил США слід створити необхідні резерви матеріально-технічних засобів та палива та забезпечити їх захист.

Разом із союзниками буде розроблено план дипломатичних та економічних санкцій щодо Китаю у разі його нападу на Тайвань.

Як важлива мета вказується необхідність залучити Індію до складу так званої групи НАТО плюс, в рамках якої Південна Корея, Японія, Австралія, Нова Зеландія та Ізраїль тісно координують свої дії з альянсом.

Окремий блок присвячений зміцненню кібербезпеки Тайваню.

Перед нами комплексний та довготривалий план захисту Тайваню, який у разі нападу загрожує перетворити витрати Китаю на неприпустимо високі. США не мають наміру втрачати роль лідера в Індо-Тихоокеанському регіоні, та й у світі загалом. Кошти вони для цього є, як і двопартійний консенсус. У Пекіна попереду нелегкі часи. У Росії вони вже зараз, далі буде лише гірше.

enovosty.com

Сообщение США готуються до війни на Тайвані появились сначала на Новини Ю.