Росія втратила понад 90% ринку нафти в північних країнах ЄС. Саме на них припадали раніше основні поставки з балтійських і арктичних терміналів РФ. Прикметно, що до набрання чинності нафтовим ембарго Євросоюзу 5 грудня залишається ще два тижні. Тобто весь цей час зазначені країни ще могли закуповувати російську нафту. Однак, ще кілька місяців тому вони почали відмовлятися від ресурсу РФ.
Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається: на початку лютого 2022 року РФ щодня відправляла до північних країн ЄС понад 1,2 млн барелів нафти. Однак зараз поставки впали до 95 тис. барелів, а єдиним приймаючим її пунктом, є Роттердам.
“Литва, Франція та Німеччина припинили такий імпорт кілька місяців тому. Польща наслідувала їхній приклад у вересні”, – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується: загальний обсяг поставок нафти з Росії впав до 9-тижневого мінімуму в 2,67 млн барелів на день “за сім днів до 18 листопада”. А в цілому ж зниження поставок призвело до падіння нафтових доходів Росії “до найнижчого рівня з початку січня”.
Зі свого боку, Туреччина, за інформацією того ж Bloomberg, з 1 грудня має намір вимагати у перевізників нафти, що проходять через протоки Босфор і Дарданелли, страховку. Очікується, що це вплине на рух російських танкерів, знизивши потік нафти з РФ.
При цьому наголошується: мотивом таких дій Туреччини є її бажання дотримуватись санкцій ЄС. Навіть попри те, що країна не є їхнім учасником.
Сообщение Російська нафта не потрібна Європі й без ембарго: 90% ринку півночі ЄС РФ уже втратила появились сначала на Новини Ю.