Індія, найбільший покупець російської нафти, який забирав кожен другий барель, який танкери вивозили з портів РФ, має намір різко скоротити закупівлі.
Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що міністр енергетики Індії Хардеп Пурі заявив, що залежність Індії “від нафти з Росії буде суттєво зменшена”.
За його словами, індійські НПЗ, які після початку війни більш ніж у 40 разів збільшили закупівлі в РФ та забезпечували ними половину всього нафтового імпорту, переходитимуть на барелі з Близького Сходу.
Як зауважив Пурі, ціни на нафту з країн Перської Затоки “стали значно привабливішими”.
Російська нафта подорожчала після того, як лідер країни-агресора РФ Володимир Путін вирішив відмінити знижку для Індії. Середня ціна реалізації нафти сорту Urals, за даними Мінфіну РФ, склала $64,37 за барель і перевищила цінову стелю країн G7, хоча ще на початку року коштувала близько $50, а наприкінці минулого — лише трохи більше $40.
Крім того, влада Індії проінструктувала нафтопереробні заводи про необхідність суворо дотримуватися санкцій Заходу щодо Росії.
“Ми на ринку сьогодні, і ми купуватимемо в будь-кого”, – , підкреслив Пурі.
Як пише видання, попит на російську нафту в Індії вже падає. За даними Kpler, обсяги поставок знижуються три місяці поспіль і в червні впали до мінімуму за 7 місяців – 1,6 млн. барелів на день. Порівняно з рекордами, показаними у травні (2,2 млн барелів на добу), імпорт із РФ обвалився більш ніж на чверть.
Російську нафту Індія замінює саудівською. Наразі постачання з найбільшого нафтовидобувача в ОПЕК зросли на 63%, до 863 тисяч барелів на день.