Путін може шантажувати не тільки газом. Європа залежить від російського урану – RND

96

Росія заробляє мільйони в Європі на продажу урану та паливних елементів для атомних електростанцій. Ця залежність є міною уповільненої дії для багатьох країн, тому що уран може стати наступною зброєю Володимира Путіна в енергетичній війні, пише німецький портал RND.

Санкції проти Росії досі не зачепили атомну промисловість саме через сильну залежність Європи від російського урану.

Близько 20% імпортного урану ЄС отримує з Росії, ще стільки ж – з лояльного до Росії Казахстану, де його видобуває та переробляє російський концерн Росатом.

Майже кожна друга країна Євросоюзу має атомні електростанції, загалом – майже 100 реакторів. У п’яти з них – Словаччині, Болгарії, Чехії, Угорщині та Фінляндії – атомні станції працюють на російському ядерному паливі.

Франція, найбільший у Європі виробник ядерної енергії, сама виробляє тепловидільні елементи, але використовує для цього загалом сирий уран з Росії та Казахстану.

“Франція змогла б повністю припинити купівлю урану в Росії. Цю ситуацію можна порівняти з відмовою Німеччини від постачання російського газу. Але немає політичної волі, і компанії не хочуть нічого змінювати, тому що немає санкції. Франція сподівається, що Путін продовжить чемно постачати уран. Але це небезпечна помилка. Путін просто чекає слушного моменту, щоби припинити постачання урану в Європу, і він обов’язково скористається цією залежністю”, – пише RND.

Німеччина також продовжує співпрацювати з Росією в галузі атомної енергетики, хоча й не так масштабно. Росатом займається зберіганням відходів з Німеччини та демонтажем німецьких АЕС.

За даними Євроатома, Росія щорічно отримує від торгівлі ураном понад 450 млн євро.

Сообщение Путін може шантажувати не тільки газом. Європа залежить від російського урану – RND появились сначала на Новини Ю.

Предыдущая статья🔁🖼 А за який клуб ти вболіваєш в Українській Vbet лізі? Пиши своє emoji 🤩🤗 Підпишис…
Следующая статья«Дізналися з росЗМІ»: морпіх з Чернігова, який боронив Маріуполь, пів року у полоні