Фото: Getty Images
У переліку всі країни ЄС, крім Болгарії, Греції, Мальти, Угорщини та Кіпру
Також акредитації домагається Женевська академія міжнародного гуманітарного права та прав людини як неурядова організація.
23 держави, включаючи Німеччину, подали заяви до Європейського суду із прав людини про допуск як третьої сторони під час розгляду позову України проти Росії. Про це суд у Страсбурзі оголосив у п’ятницю, 23 вересня.
Так, серед 23 урядів, які бажають взяти участь у розгляді, всі країни ЄС, окрім Болгарії, Греції, Мальти, Угорщини та Кіпру. Держави, які не входять до Євросоюзу, представлені Норвегією.
Крім того, акредитації домагається Женевська академія міжнародного гуманітарного права та прав людини як неурядова організація. Згідно з повідомленням суду, питання про подання заявки розглядають Ісландія та Велика Британія.
Держави-учасниці або особи, які не є заявниками та допущені до розгляду як треті сторони, можуть подати письмові зауваження.
Хоча із 16 вересня Росія більше не є учасником Європейської конвенції із прав людини через її виключення з Ради Європи, ЄСПЛ ще може розглядати злочини, скоєні Росією до цієї дати. Україна подала позов до суду у Страсбурзі 23 червня.
У позові йдеться про масові та серйозні порушення прав людини, скоєні Російською Федерацією в ході військових дій на території України. Уряд у Києві звинувачує російські війська та інші збройні формування, які перебувають під контролем Росії, у тому, що було вбито, поранено, затримано чи зникли безвісти тисячі цивільних осіб, зруйновано сотні тисяч об’єктів власності, мільйони людей змушені залишити свої будинки.
korrespondent.net
Сообщение Понад 20 країн мають намір включитися у справу України проти Росії у ЄСПЛ появились сначала на Новини Ю.