Фото: Getty Images
Російський нафтовий танкер в порту Карачі, Пакистан
Російські виробники знайшли способи продавати нафту вище ліміту, однак Велика сімка не планує вживати заходів найближчим часом.
Країни G7 та їх союзники відклали перегляд схеми обмеження цін на російську нафту, незважаючи на те, що російська сировина торгується вище ліміту. Про це 6 вересня повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела.
Зазначається, що російські виробники знайшли способи продавати нафту, оминаючи використання західних суден і страхових послуг, що ускладнює контроль за дотриманням введеного ліміту.
Спочатку країни ЄС погодилися переглядати ліміт ціни кожні два місяці та коригувати його, якщо необхідно, тоді як G7 мала робити це “за необхідності”.
Однак Велика сімка не переглядала обмеження з березня, і, за даними джерел Reuters, не планує робити цього найближчим часом.
“Хоча деякі країни ЄС були зацікавлені в перегляді, вони сказали, що у Сполучених Штатів і членів G7 мало бажання вносити зміни”, – заявили співбесідники агентства.
Раніше Міністерство фінансів Росії повідомило, що середня ціна на провідний сорт Urals у серпні відновилася до 74 доларів за барель, що значно перевищує максимальну межу.
Росія скоротила експорт нафти та нафтопродуктів відразу після введення обмеження ціни, оскільки їй важко було знайти достатню кількість кораблів для транспортування сировини.
Згодом країні вдалося перемістити більшу частину свого експорту в руки вітчизняних або іноземних вантажовідправників, які не потребують західного страхового покриття.
Reuters підрахувало, що принаймні 40 посередників, включаючи компанії, які раніше не брали участі в бізнесі, обробляли принаймні половину загального російського експорту сирої нафти та нафтопродуктів у період з березня по червень.
“Хоча тепер для перевезення російської нафти використовується в основному “тіньовий флот” танкерів з неясними власниками, західні судна, як і раніше, беруть участь у перевезенні продукції, оскільки їх важче контролювати”, – наголосило джерело агентства.
Згідно з даними LSEG, російська нафта торгується вище верхньої межі з середини липня, а зараз досягла рівня близько 67 доларів за барель. Російські нафтопродукти, такі як мазут і дизельне пальне, також перевищили свої цінові обмеження.
Він дозволяє третім країнам купувати російське паливо, використовуючи західне страхування суден, якщо є докази, що покупка не перевищує ліміт вартості в 60 доларів за барель для сирої нафти, 45 доларів за барель для мазуту та 100 доларів за барель для бензину і дизеля.
Раніше у Держдепі США заявили, що обмеження ціни на російську нафту продовжує працювати, оскільки допомогло скоротити доходи Росії.
korrespondent.net