На кухні зручно готувати та прибирати, коли достатня кількість світла робить ці процеси комфортними. У більшості старомодних кухонь є лише одне джерело освітлення — люстра на стелі, розташована по центру. Цього замало, якщо ви готуєте часто та полюбляєте складні рецепти. Простий спосіб збільшити рівень освітленості — світлодіодна стрічка. Як і де її повісити — читайте далі.

Як вибрати стрічку
Світлодіодні стрічки зазвичай продають бухтами по 5 м. Вони мають розмітку, тому їх можна різати ножицями на шматки по 25, 50, 100 мм і більше. Це дуже зручно, бо вам не треба тримати поруч рулетку.
За якими критеріями вибирати стрічку:
- Напруга живлення. Бувають стрічки з 12 та 24 В. Краще вибрати другий варіант — він безпечніший та споживає менше енергії.
- Потужність, Вт/м. Чим більше, тим світліше. Для обладнання робочої зони на кухні підійдуть зразки з показником близько 10 Вт/м.
- Кольорова температура. Параметр має значення, бо впливає на сприйняття та настрій. Для роботи на кухні краще вибрати тепле або холодне біле світло (4500–6000 К). Жовте світло, яке створює затишок, залиште для підсвітки вітальні або спалень.
- Індекс кольоропередачі. Характеристика відповідає за природність відтінку. Якщо цей індекс складатиме менше ніж 80 одиниць, очі будуть втомлюватися. Шукайте стрічку з показником 90–100 одиниць.
Як закріпити стрічку
Під час підсвітлювання стрічка нагрівається, тому для неї потрібна пожежобезпечна платформа. Ідеальний варіант – алюмінієвий профіль з відповідними експлуатаційними характеристиками. Він має добре переносити тепло, яке здатна випромінювати стрічка з певною потужністю.
Використовують три типи алюмінієвих профілів:
- прямі;
- кутові;
- врізні.
Легше за все виконати монтаж стрічки з прямим профілем.
Якщо питань щодо приклеювання стрічки до профілю майже ніколи не виникає, то монтаж самого профілю до шафи завдає трохи клопоту. Для роботи вам можуть знадобиться кріплення, шуруповерти або двосторонній скотч. Просто — не означає добротно. Зі скотчем надійність кріплення залишається під питанням, принаймні через деякий час експлуатації.
Краще за все використати комплектні засувки, які кріплять до шафи шурупами. Подібну конструкцію можна знімати якщо треба.
Менше складнощів у власників прямих кухонь. А ось для підсвітки кутового гарнітура треба докласти більше зусиль, бо світлодіодну стрічку не можна просто повернути під прямим кутом.
Якщо у вас недорога стрічка без захисної оболонки, її можна скласти у два рази, щоб вийшов кут. Для інших зразків треба купити спеціальний конектор-куточок. У крайньому разі стрічку можна спаяти, але це вже метод для тих, хто розуміється на електриці.
Для організації підсвітки робочої зони потрібен також блок живлення і вимикач. Інструменти та обладнання для освітлення можна замовити на сайті Алло.юа.
Якщо використати всю бухту, то можна заживитися від штатного дроту.
Бажано спочатку зібрати конструкцію без кріплень та перевірити її працездатність. Якщо все працює, то можна приступати до монтажу профілів.