Жінка-підполковник звинуватила керівника чернігівського військкомату в сексуальних домаганнях

198

43-річна Ольга Деркач, яка працює начальником відділу фінансового забезпечення в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній обласний військкомат), звинуватила свого керівника у сексуальних домаганнях, пише gorod.cn.ua.

Жінка каже, що довгий час, вона та її колеги потерпають від дій керівника установи — 53-річного полковника Олександра Криворучка.

Ольга свої слова підкріпила документами, серед яких в тому числі, копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 6 січня. В ньому міститься інформація про те, що 1 січня 2021 року до ЄРДР було внесено відомості про вчинення щодо заявниці кримінального правопорушення за попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст.154 КК України (примушування до вступу в статевий зв'язок без добровільної згоди).

Ольга потрапила до лав армії одразу після школи. У 1995-му, коли їй було 17 років, вступила до Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, закінчила його в 2000-му. З 2009-го року почала працювати в Чернігівському обласному військоматі. Має 25 років вислуги, учасниця бойових дій (перебувала 8 місяців в зоні АТО).

— Ми потрапили на службу до військкомату з Олександром Віталійовичем майже одночасно — в 2009-му році. І вже тоді стало зрозуміло, що в нього непростий характер, — каже вона.

Для підтвердження своїх слів посилається на характеристику на Олександра Криворучка, засвідчену печаткою попереднього військового комісара Ярослава Рутара від 2009 року. В ній фігурують такі фрази, як «зарекомендував себе з негативного боку», «до опанування своєї посади поставився зверхньо і зухвало», «мав безліч конфліктних ситуацій», «схильний до чварів та інтриг в колективі», «допускав в службовий час вживання спиртних напоїв з підлеглими», «допустив зі свого боку побиття військовослужбовця», «по характеру неврівноважений, здатний до хитрощів», «обтяжений якимось невирішеними сімейними проблемами»…

Характеристика надавалась через інцидент з побиттям військового. Тоді, у 2010 році Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав Олександра Криворучка винним у побиття у липні 2009-го старшого солдата, який виконував обов’язки водія при військкоматі. У потерпілого було встановлено струс головного мозку, закриту черепно-мозкову травму, садна та забої м’яких тканин обличчя. Тоді звинувачений відбувся службовим обмеженням на 1 рік та 10 % відрахування на користь держави від грошового забезпечення.

Ольга Деркач каже, що «почала отримувати увагу, яка є неприйнятною у стосунках керівник-підлеглий» з 2016 року, коли Олександр Криворучко отримав підвищення.

— Спочатку я намагалася ставитися до його компліментів та торкань мене з розумінням та терплячістю — ну, такий темперамент у чоловіка, що зробиш. Наприклад, для нього є нормальним, коли після ранкового шикування на плацу він цілує декількох, наближених до себе жінок, як би по дружньому, вітаючись, але я сумніваюсь, що подібне можна побачити в інших військових установах. Він так цих жінок привчив, навіть прізвисько йому дали «заслужений цілувальник військомату». Свого часу і я так до нього підходила, якщо не підійдеш поцілувати, питає: «Що, дуже горда, чи що?»

Згодом я усвідомила, що він не сприймає мої відмови серйозно і продовжує шукати зі мною більш близький фізичний контакт. Від нього надходили постійні непристойні натяки та зауваження щодо мого зовнішнього вигляду. Одна з його типових фраз: «Давай, не пожалієш, а то потім станеш стара і ніхто взагалі нічого пропонувати не буде».

Я була не одна така і декотрі з колег також привертали його увагу до себе. В нас працює чимало жінок. Вже потім я зрозуміла, з якої причини від нас переводяться жінки і чому перед цими переводами йде жорсткий пресинг та критика на їх адресу з боку комісара. Всі вони обговорюють ці домагання між собою, але бояться щось сказати публічно.

По-перше, через те що соромно: чоловіки, які служать разом з нами все це бачать, але не сприймають серйозно. По-друге, ніхто не хоче після публічних заяв чи письмових скарг впасти в немилість і бути переведеним до іншого міста, або втратити роботу.

Одна з колег, за словами Ольги, підтверджувала поліції у телефонній розмові інформацію про домагання, але підписувати свідчення відмовилась, пояснюючи це страхом перед звільненням з лав Збройних сил України. Сама ж Ольга каже, що їй втрачати нічого, оскільки жінка вже має вислугу, яка дозволяє піти на пенсію.

Вона поділилася подробицями поведінки Олександра Криворучка. Стверджує, що той розпускав не лише язика, але й руки:

— Коли я заходила до кабінету, занести якісь документи, тощо, хватав мене за груди, просовував руку між ніг і стискав за область геніталій, коли я нахилялась для пояснень над документом міг просунути руку між в отвір між поясом штанів та моїм тілом. Ляскав по сідницях, в тому числі в присутності офіцерів. Ліз цілуватися з язиком, у губи.

Такод Ольга Деркач скаржиться на булінг (приниження, необгрунтована критика) з боку Олександра Криворучка і стверджує, що не отримала посадове житло, хоча й було однією з перших у черзі. Мовляв, начальник сфальсифікував відмову від квартири.

Після останнього конфлікту з Криворучко 3 жовтня 2020-го року Ольга Деркач звернулася до Чернігівського військового шпиталю, де їй було встановлено діагноз гострого порушення мозкового кровообігу. Жінка пролікувалась 21 день, перебувала також в реанімації.

Після того, як він видав на мою адресу безапеляційний монолог про мої суцільні недоліки в той день, я сиділа в своєму кабінеті, прокручувала всю цю ситуацію в голові і раптом стала почуватися погано, колега мене відвіз до госпіталю. Там я не витримала і розповіла все начальнику медичної установи — полковнику Олександру Слєсаренку . А він вже доповів про цей випадок вищому керівництву — Валерію Залужному, який є командувачем військ оперативного командування «Північ». Також лікар повідомив мені, що я вже не перша жінка, яка потрапляє в шпиталь і розповідає про Криворучка подібні речі, — каже Ольга Деркач.

Також Ольга Деркач повідомила, що у телефонному режимі з приводу цієї ситуації було звернення до радниці Головнокомандуючого з гендерних питань а також письмово до очільниці Чернігівської ОДА Анни Коваленко. Після цього було проведено службове розслідування. За його результатами поліція вже внесла відомості щодо загаданого правопорушення в ЄРДР.

Оскільки в установі, якою керує Олександр Криворучко з 11 січня розпочалися тактико-стройові зайняття, які триватимуть 2 тижні, поспілкуватися з чоловіком редакції не вдалося. Проте свій коментар для преси надав речник Чернігівського обласного ТЦК Вадим Лільчицький.

Він заявляє, що все сказане підполковником Ольгою Деркач не відповідає дійсності та є брудним наклепом, як на авторитет самої установи так і на її керівництво. Також він вважає, що подібні заяви направлені на умисну дискредитацію Олександра Криворучко на прохання третіх осіб, які хочуть бачити на посаді комісара області іншу людину.

— Внесення цих відомостей в ЄРДР не означає, що згодом буде доведено факт їх вчинення. Сподіваюсь, що правоохоронні органи в усьому розберуться і нададуть цій інформації належну оцінку, — повідомив Вадим Лільчицький.

gorod.cn.ua булінг домагання військова служба обласний військкомат Олександр Криворучко

Предыдущая статьяГолова Чернігівської ОДА Коваленко має ще одну кандидатуру на посаду своєї заступниці
Следующая статья«Гибридные войны»: за четыре года в Украину не дали ввезти около 1,5 млн антиукраинских книг из РФ