В перші вихідні вересня у Чернігові відбувся останній цьогорічний фестиваль «Зелена сцена». Впродовж літа, як гості, так і жителі нашого міста слухали музику гуртів з усієї країни, переглядали кінофільми та виставки, першими дізнавалися про книжки на презентаціях, а також обмінювалися думками з цікавими гостями, що виступали на розмовниках.
«Зелена сцена» дарує глядачам позитивні емоції починаючи з 2011 року. Втім, цього року, вперше за весь час, проведення фестивалю опинилося під загрозою. І справа, як ви звичайно ж здогадалися, у карантинних обмеженнях, які навесні огорнули всю країну.
Втім, коли обмеження послабили, фестиваль все ж таки стартував. Хоча й розпочався із затримкою майже на місяць. Замість середини травня, перший день фестивалю відбувся, аж 12 червня. Після цього, в середні липня, і далі кожні два тижні. І ось, 4 та 5 вересня, сезон завершився.
«Ми скучили за концертами, людьми та спілкуванням»
В п’ятницю 4 вересня до міста над Десною завітав гурт з міста Лева LVIV JAZZ TRIO. Попри те, що з погодою цього дня, так би мовити, трошки не задалося, людей на вході до Алеї героїв зібралося чимало.
За довгий час, як жорстких, так і м’яких карантинних обмежень за концертами та масовими заходами на відкритому повітрі скучили не тільки громадяни, а й звичайно самі музиканти. Адже для них, спілкування з аудиторією через виступи – це саме життя.
Після виступу всі охочі поспілкуватися з українською письменницею, яка з підліткового віку живе в США Вікторією Амеліною. Вона поділилася власним досвідом взаємодії з представниками інших культур та носіями світоглядів.
Опісля розмовника на Алеї героїв відбувся відкритий кінопоках стрічки американського режисера Гаса Ван Сента «Не хвилюйся, він далеко не піде».
«Місто завжди роблять люди і тут вони класні»
В суботу, 5 вересня на «Зеленій сцені» виступали одразу два музичні колективи з Києва DARIABLYZNIUKQUARTETта ВІТLO. Перший виконував джазові композиції, а ось другий дарував слухачам музику в абсолютно різних стилях та напрямках. І за словами солістки ВІТLO Уляни Голіней, стильове розмаїття мелодій, це спосіб донести до слухачів головну ідею їхньої творчості.
Крім того, цього дня до Чернігова завітав Гуртобус. Тобто справжній автобус мета якого – знайомити українців із сучасним українським та світовим мистецтвом. На базі Гуртобусу цього дня відбулися лекції та навіть аукціон, на якому за бали, які міг отримати кожен бажаючій відповівши на запитання про мистецтво, придбати світлини та полотна сучасних митців.
На аукціоні, так би мовити, з молотка пішли і дві роботи київської мисткині Анни Рогоцької, яка створює роботи за допомогою зламаного принтера. Таким чином, вона переосмислює взаємодію людини і цифрової техніки.
Разом із Гуртобусом до Чернігова приїхала і сучасна українська художниця Алевтина Кахідзе. Саме вона свого часу розмалювала автобус, перетворивши його зі звичайного транспорту на своєрідний витвір мистецтва.
Впродовж двох днів фестивалю на «Зеленцій сцені» діяла виставка робіт американського фотохудожника українського походження Михайла Штейнберга. На його світлинах відображені фрагменти із життя Детройта, міста яке впродовж минулого століття пережило, як часи стрімкого розвитку, так і не менш сильного занепаду.
Зелена сцена фестиваль джаз Гуртобус