Цього тижня Верховна Рада з другої спроби проголосувала за законоєпроєкт №11416-д про підвищення податків. Він передбачає підвищення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Зокрема, новий законопроєкт передбачає:
- підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- збільшення податків на 1-2 групу ФОП;
- авансові внески на АЗС;
- 1% на всіх форм ФОП 3-ї групи;
- 25% прибутку на фінустанови;
- помісячна звітність ПДФО (для економ.бронювання);
- 50% податок на прибуток банків в 2024 році.
Якщо офіційні прибутки українців зменшаться через збільшення податків, чи призведе це до «автоматичного» зменшення сум пожертвувань, які ми зараз відправляємо на збори волонтерів і підтримку українських військових? Адже якщо, скажімо, найманий працівник отримує 10 тисяч гривень, з цієї суми в нього вираховували 1,5% військового збору (тобто 150 грн), а буде мінус 5%, а це вже 500 грн. Більш відчутні суми у вигляді податків сплачуватимуть і підприємці. Цю тему ми обговорювали в редакційному колективі й вирішили поцікавитися думкою чернігівців.
Неля Василенко, підприємниця, власниця кафе й приватної онлайн-школи:
— Ця й подібні новини для мене – це питання, чи продовжувати взагалі роботу як ФОП, особливо, якщо говорити про кафе. Щиро кажучи, донати і так дуже важко останнім часом збирати. Думаю, що будуть допомагати й віддавати з останнього — рідні, друзі. Наприклад , вчора мені брат написав, що було пряме попадання і все згоріло, все! Це те, на що ми збирали, і чим там воювали. Особливо «пташок» шкода. Але найважливіше — люди. Значить, знову будемо проводити збір.
Сергій Поляков, директор агенції нерухомості «Благострой», волонтер:
— Гадаю, спочатку люди будуть незадоволені таким рішенням влади, але більшість все таки розуміє, що це спрямовано на підтримку стабільності в Україні – передусім, економічної. Бо країна насправді у важкому стані. Гадаю, що суспільство це сприйме і люди будуть сплачувати. Чи позначиться це на зборі донатів? Не думаю, якщо щиро. Так, ми відчуваємо, що збори закривати складніше, кількість донатів зменшилася, а ми збираємо на автомобілі. Бо паралельно тривають десятки зборів, включилося багато волонтерів, фізичні особи. Допомагають переважно своєму ближньому колу. Тому важкувато йдуть збори. Але навряд чи збільшення податків вплине. Люди допомагатимуть своїм рідним.
Тетяна Жовток, бухгалтерка:
— Зарплати стануть менше, а враховуючи постійне зростання цін, то суттєво менше. Після зростання податків знову збільшаться ціни. Зрештою у програші — населення. А от чи дійдуть ті мільярди до ЗСУ, які в окопах, чи осядуть в кишенях бариг від ЗСУ, — то велике питання.А донати і без збільшення податків зменшуються. Принаймні про це говорять багато волонтерів.
Сергій Іванець, підприємець:
— Ні , не означає. Більшість людей взагалі не є ФОП, і їх це ніяк не стосується (але стосується зростання військового збору. – Ред.). А якби і стосувалося, то збільшення податку аж на 3,5 відсотки навіть смішно обговорювати. Люди свої життя віддають і здоровʼя, а дехто хоче перемоги, але тільки 3% своїх доходів йому дуже шкода. Я вважаю, що податок має бути 25-30%, поки війна, а якщо треба буде, то й половину. Україна має вижити, і всі українці повинні бути готові платити за це і працювати на це. А не нити про 3% зростання… Частину податків сплачує роботодавець, а реалії ринку праці такі, що нема, кому працювати. Та і нащо вам буде та зарплата, якщо тут буде росія ? Тоді захочете віддати не 5%, а 85, але все треба робити вчасно.
Думки збирала Вероніка Приходько
Чернігівська Медіа Група
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Джерело: 0462.ua