Заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко мізкує, як опалювати гімназію №1

376

318 жовтня в Прилуках та Ніжині почався опалювальний сезон (на тиждень пізніше, ніж у Чернігові). Батареї потеплішали в житловому фонді та бюджетних установах. Не гріють вони тільки у школах, де зараз канікули.
— Розпорядження міського голови підписано від 18 жовтня, — коментує Олег Созіонов, начальник управління житлово-комунального господарства Прилук. — У місті 50 котелень. Запускаємось.
— А за якою ціною газ закуповує, наприклад, бюджетоутворююча Прилуцька тютюнова фабрика, по 38 гривень?
— Комерційні підприємства закупкою займаються самостійно.
Разом з тим, у Прилуках місцеві тютюновій фабриці не дуже співчувають: мовляв, і по 38 гривень потягнуть, підприємство потужне. А як цигарки здорожчають, голоду не буде. Хіба що бунт (жартуємо).
За повідомленням прилуцької міськради, вартість опалення для населення не підвищується.
— 1890 гривень 44 копійки за гігакалорію, — повідомила Світлана Тарасенко, начальник планово-економічного відділу КП «Прилукитепловодопостачання». — Стверджувати, що так і залишиться, на сьогодні не можна.
А от для інших точно здорожчало: для бюджетних установ вартість гігакалорії — 3724 гривні 98 копійок (4469 гривень 98 копійок з ПДВ), для не бюджетних організацій — 3920 гривень 59 копійок (4704 гривень 71 копійка з ПДВ). Як пояснив Андрій Гавриш, керівник «Прилукитеплово-допостачання», ціна на газ, яка була закладена в бюджет за минулорічним тарифом, складала 4048 гривень за тисячу кубометрів (4874 гривні з ПДВ). Серпневі розрахунки (без ПДВ) показали вартість 14 тисяч 250 гривень за тисячу кубів, однак нинішня ціна — 16 тисяч 132 гривні. Це сума без транспортування та розподілу природного газу. Тому тарифи і виросли на 138 та на 158 відсотків.

— Є ризик, що сума в 16 тисяч 132 гривні може бути не кінцевою в пік опалювального сезону, — дивиться на перспективу Олександр Сивенко, заступник прилуцького міського голови.
Більше того, фахівці пророкують, що в листопаді вартість тисячі кубів газу з 16132 гривень може вирости до сорока тисяч.
— Зараз економите на опаленні шкіл? — переуточнюю.
— Перевіряємо, як працюють системи в навчальних закладах, — пояснює Олександр Іванович. — Школи в нас мають два типи опалення: централізоване та від мінікотелень.
— «Мінікотельні» — це індивідуальні, які потребують окремої, а не централізованої закупки газу?
— Вони поділяються ще на два типи: ті, що на балансі «Прилукитепловодопостачання» (з їх опаленням простіше), ті, що знаходяться на балансі управління освіти. Це стосується гімназії №1. Тут управління освіти саме б’ється із закупівлею газу, щоб запустити котельню.
— Хочуть, щоб закуповували газ по 38 гривень?
— Так. За новими підходами вимагають розірвання чинного договору на газопостачання, проведення тендерних процедур. Мізкуємо, як виходити із цієї ситуації.
«ВісникЧ» №42 (1849) від 21 жовтня 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяСтефанчук направил законопроект о местном референдуме в Венецианскую комиссию
Следующая статьяПожежа у Чернігові: горів гараж та поруч розташований будинок