«Зачарована Десна»: чи здійсняться творчі мрії особливих діток

248

Впродовж чотирьох місяців ГО «Голос батьків» втілювала проєкт «Інклюзивний креативний хаб «Зачарована Десна». А 19 жовтня пресконференцією підбила його підсумки.

У статті – чим запам’ятався цей проєкт, чому він унікальний. Та головне – чи здійсняться творчі мрії дітей з інвалідністю та фото їх робіт, які кожен може придбати в організації.

Зліва направо: Учасниця проєкту Анастасія Асоско, викладачі живопису Володимир Кравченко та вокалу й музичного мистецтва Альона Юдіна, координатор проєкту Сергій Усович, виконавча директорка «Голосу батьків» Любов Карасьова, голова правління Ольга Дей, вчитель-реабілітолог з глинотерапії Галина Близнюк
«Голос батьків» — громадська організація, яка з 2011 року соціалізує та адаптує дітей з інвалідністю. З 2016-го в офісі організації працює група «Вулик», яку відвідують особливі діти. З ними працює психолог, реабілітолог та арт-терапевти.
Чим унікальна «Зачарована Десна»
Цей проєкт «Голосу батьків» проходить вже кілька років. Але так «широко» — вперше. Масштабу вдалося досягти завдяки фінансуванню Українського культурного фонду.
Впродовж роботи креативного хабу діти та дорослі з інвалідністю відвідали низку творчих майстер-класів: писали картини, ліпили з глини, влаштовували вистави, грали на музичних інструментах та «тестували» на собі інші види арт-терапії.
Також умовно здорові та особливі дітки провели кілька спільних творчих фестивалів, де вчилися толерантно взаємодіяти.

Цю картину свого сина мама-викладачка Галина Близнюк викупила в організації. Тепер — це центральна частина інтер’єру
Учасникам влаштували катання на байдарках та відпочинок на природі. Там вони навіть встановили рекорд «Найбільше танцююче коло за участю митців з інвалідністю».
Організатори наголосили, що творчі уроки для дітей не припиняться із закінченням цього сезону «Зачарованої Десни». А викладачі відзначили наполегливість учнів під час занять, а також акцентували увагу на їх терапевтичному ефекті.





Поки що підраховують, скільки дітей охопив проєкт. Втім один лише фестиваль відвідало понад 150 чоловік.
Про плани
Проєктом вже зацікавилися подібні організації в Німеччині та Іспанії. Тож наступного року організатори планують розширити кордони фестивалю.
– Хочу, щоб наш фестиваль став міжнародним, – зауважив Сергій Усович. І додав, що кошти на проведення шукатимуть і серед міжнародних грантодавців.
Голова правління «Голосу батьків» Ольга Дей розповіла, що ГО всіляко підтримуватиме творчий розвиток і таланти дітей у майбутньому.
Де придбати роботи особливих діток




Наталія Найдюк, «Деснянка» №44 (831) від 5 листопада 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВ Житомирской области похоронили погибшего в мае украинского полярника
Следующая статьяУ Чернігові помолилися за загиблих захисників України