У розпалі грибний сезон. 40-річна Оксана Зева з Тупичева на Городнянщині збирала гриби разом з батьком, Василем Ковальчуком.
— Тато більше сорока років пропрацював лісничим, тому чудово знає ліси і галявини. Найбільше грибів зараз у дубовому лісі. Минулого тижня їздили тричі. Четвертого серпня удвох назбирали 84 білих, пів відра лисичок, пів відра сироїжок. Шостого — 80 білих і трохи лисичок. Восьмого серпня — ще десяток білих на двох. Усі гриби були зібрані в радіусі 10 метрів. А далі нічого не було.
А от 62-річний Микола Баргамін з Ніжина ходить за грибами з синами і онуком.
— 8 серпня разом з сином Анатолієм і онуком Миколкою зібрали в лісі під Ніжином майже десять кілограмів грибів за дві години. Багато і білих, і красноголовців. Половину засмажив, решту сину віддав. Він у Києві проживає. Гриби закриваємо на зиму.
У соснових лісах грибів майже немає, а от у березняку і осичнику можна зібрати гарний урожай. Ходжу тільки знайомими місцями. Ідемо подалі, добираємося то машиною, то мотоциклом.
Рекорд наша родина встановила чотири роки тому. За декілька годин зібрали 386 білих грибів. Дружина Катерина закрила їх у 78 літрових банок. Не продавали, роздав синам і дарували знайомим. Я не любитель грибів, мені більше подобається сам процес збору.
* * *
Поки одні збирають, інші закуповують. Ціни на лисички в області приблизно однакові — від 80 до 130 гривень за кілограм.
• у тему
— Чому В Чорнобилі не можна збирати гриби?
— Розбігаються!
— А чому їх грибники наздогнати не можуть?
— Гриби їх здалеку бачать — грибники світяться.
* * *
— Як дізнатися, їстівні гриби чи ні?
— За будильником.
— Це як?
— Повечеряв грибами, якщо почув вранці дзвінок будильника, — їстівні.
Ольга Самсоненко, «ВісникЧ» №32 (1839) від 12 серпня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.