За розорення тисячолітніх курганів курганів голова ферми відбувся штрафом

53

5 серпня Борзнянський районний суд виніс вирок голові місцевого фермер­ського господарства «Ра­нок » Михайлу Нагорному, котрого прокуратура звинува­тила в самовільному зайнят­ті земельних ділянок історико-культурного призначення (ч. 2 ст. 197-1 ККУ). Мова про два стародавніх кур­гани поблизу Махнівки Ні­жинського району, які навес­ні цього року були оброблені за вказівкою аграрія.

Фото — ілюстративне
Один з курганів був пів ме­тра заввишки і займав 0,3 га землі, а другий — заввишки 70 сантиметрів і площею 0,27 га. Обидва були датовані ІІ-І тисячоліттями до нашої ери і занесені до переліку об'єкт« культурної спадщини Черні­гівщини. Оскільки археологіч­ні пам'ятки розташовані в адмінмежах Плисківської ТГ, то відповідно до закону вони перебувають у комунальній власності місцевої сільра­ди і відносяться до особливо цінних земель. Обробляти їх без спеціального дозволу за­боронено. Проте Нагарному це не завадило.
На суді він повністю ви­знав свою вину і пояснив: про те, що вищезгадані курга­ни є історичними пам'ятками, знав, однак йому було легше засіяти їх, аніж сільгосптех­нікою об'їжджати ці об'єкти полем. Що він, власне, і зро­бив. Також обвинувачений сказав, що на самовільно за­йнятих ним ділянках зараз нічого не росте, оскільки він їх задискував і в подальшому не має наміру обробляти. А ще зазначив, що живе з пенсії та невеликого доходу від фер­мерства. Каявся і просиш йо­го суворо не карати.
Стаття, за якою судили фермера, передбачає обме­ження волі на строк від 2 до 4 років або ж до двох років тюрми. Однак раніше обвину­вачений не притягався до від­повідальності. Тому представ­ник Центру пробам» і проку­рор зазначили про можливість виправлення без ізоляції від суспільства. Крім того, суддя врахував каяття пенсіонера, його сприяння розкриттю зло­чину й добровільне відшкодування завданих збитків (вони були оцінені в 1635 гривень).
Тож у результаті застосував норму про призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом (ст. 69 ККУ). присудив Нагорному штраф у розмірі 5100 гривень. Сторо­ни мають 30 днів, щоб оскар­жити рішення.
Р.S . Знищення фермера­ми курганів, не жаль, явище не поодиноке. Один із найгучніших випадків стався у 2019-му, коли поблизу Зайців Чернігівського району аграрій зорав 46 гектарів стародавніх поселень культурною вертістю понад 2 мільярди (І) гри­вень. До в'язниці він так і не потрапив. Відбувся штрафом у 300 тис. грн.
Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяНа Чернігівщині пошкоджено вісім приватних будинків через обстріли рф
Следующая статьяСуботній рецепт: сирна лазанья з грибами