З початку року приймати документи на призначення соціальних виплат органи соціального захисту районів не уповноважені. Тепер це робитимуть у територіальних громадах за місцем проживання. Про це Суспільному сказав директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін.
За його словами, з першого січня 2021 року відповідно до законодавства районні управління не мають права на прийом первинного пакету документів на усі види допомог. Загалом у нас близько 67 видів допомог, які передбачені законодавством.
«Якщо це іде субсидія – то у нас близько 140 тисяч отримувачів по субсидії, якщо це пільга, то близько 60 тисяч отримувачів пільги на житлово-комуналіні послуги, якщо це ідуть соціальні допомоги за будь-якими за усіма видами, то там близько 52 тисяч отримувачів», — сказав Русін.
ОТГ мають вирішити, як у громаді буде відбуватись соціальний захист, чи це будуть свої соціальні установи, чи робота буде здійснюватись за договором із соціальними службами, у тому числі, спираючись на угоду про взаємодію.
«Усі наші 57 ОТГ, які на сьогоднішній день сформовані вони повинні визначити відповідних фахівців, які будуть займатися прийомом документів, формуванням справ і передачею їх в управління для проведення нарахувань відповідних сум. Зараз це питання переформатування у зв’язку з реформою децентралізації, зменшенням кількості районів, тобто, тут також є свої технічні питання. Головне тут не стільки питання технічні, скільки людські. Врахувати тих працівників, які працювали, які працюють», — каже Русін.
Ті люди, що вже отримують соціальні пільги, продовжать їх отримувати і надалі. Переоформлення відбудеться автоматично. Нововведення стосується тільки тих, хто оформлює первинний пакет документів.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.