Які електричні прилади ви освоїли?

163

Є такі хутори за Десною, де електрику підключили лише в шестидесятих роках минулого століття. Та вже навіть там підключають пральні машини, електрочайники, мультиварки, хлібопічки. А які складні прилади освоїли ви? А останнім часом?

«Бабушка, загугли»
Наталія Авраменко, домогосподарка, Прилуки: — У свої 62 роки маю кухню, повністю обладнану сучасними приладдями. Все є. Мікрохвильовка дуже давно. Мультиварка зручна у використанні: поставив і забув. Потім стоїть на підігріві. Коли внуки в мене гуляють і їсти захотіли, а їжа тепленька. В електродуховці значно краще готувати, ніж в газовій духовці (різні режими, гріє зверху і знизу). Кавоварка і кавова машина — це взагалі чудо! Ми про розчинну каву забули, ні в яке порівняння не йде. Можна і з пінкою, і з вершками. Хоч тиск трохи більший за норму, але лікар сказав: «Одна-дві Чашки в день не завадять». Електром’ясорубка — один з перших приборів. Красота! І ковбаси начинить, і перемолоти, як щось треба. Соковижималка є, електросушарка. Багато всяких штучок дарували діти. Дві дорослі дочки, Оля і Оксана. Одна — в Прилуках, друга — в Києві.
Найперші блендер і міксер купив чоловік. Зараз переді мною: міксер (ми ним постійно робимо смузі з фруктів або овочів), електрочайник, електродуховка, мультиварка, електром’ясорубка, бо щойно готувала. З електроприладами розбираюся сама. Печатну інструкцію рідко читаю, краще в інтернеті знайти. Як мій 10-річний онук каже: «Бабушка, загугли». Там і з відео знайти можна, так скоріше.
Пристав до приставки
Ніна Гурська, пенсіонерка, Великі Осняки, Ріпкинщина: — Тільки телевізор з великим екраном. Не плаский, але вузькуватий, не ламповий точно. Син років п’ять тому віддав, а собі другий купив. А до нього — коробочка невелика, мабуть, приставка Т2, бо окремо за телебачення не платимо. Антена звичайна на вулиці, не тарілка. Каналів багато ловить. Всі основні показує. Дід, Михайло Іванович, пультом завідує, а я — більше по господарству. Він, бідний, як упав у 2015 році, кістку у стегні зламав. У Чернігів в лікарню повезли, а там питають: «У вас є 100 тисяч, щоб діда відремонтувати?» Які сто тисяч, ми пенсіонери?! Таких грошей зроду не бачили. Так йому нічого й не робили. Кістка, звісно, з часом зрослася, але не так, як би медики зробили. На двох палках по хаті ледь ходить. Ото йому тільки телевізор і залишається. Син показав як користуватися.
Приставка жодного разу не ламалася. Ну і холодильник ще є. І чайник електричний.
«Покатався на самокаїі, який справді їде сам»
Олександр Шуба, староста Біловежівського старостинського округу Бахмацької ТГ: — Пральні машини, праски, мультиварки і мікрохвильовки —давно пройдений етап. Усе освоївша от з останнього — електросамокат-Свого не маю, але у свої повні 48 роківз радістю прокатався на транспорті Друзів. Дуже сподобалося, краще, ніж на велосипеді педалі крутити. їхав з вітерцем, під тридцять кілометрів на годину. Втім, з цією технікою і розбиратися нічого — став і поїхав.
А от на гіроскутері (вуличний електричний транспорт — планка на двох колесах, — їдучи, треба балансувати, щоб не впасти) чогось і бажання проїхатись нема.
«І мультиварка далася нелегко»
Галина Терещенко, пенсіонерка, Носівка: — У техніці більше молодь. Я тут відстаю. Навіть мультиварку, яку діти подарували декілька років тому, довго освоювала. Там кнопок багато, а я ще й погано бачу. Тепер вже легше, навчилась захолод варить. Зручно, бо над ним не треба стояти п’ять-шість годин та помішувати. І прозорий виходить. Та мультиваркою користуюсь рідко. Суп, борщ все одно готую на плиті, мені так смачніше. Можна ж при готовці пробувать. А то все закинув, і що вийде.
Раніше мріяла про електричну швацьку машинку, шила-зашивала ручною. Тепер уже не треба, бо зір не той.
«Ештровудка — це вещ!»
Микола Риболюб, нічний рибалка: — З усяких штук найбільше поважаю електричну вудку. Зручно, швидко, ефективно. Ось 11 серпня вискочили ми з кумом на Снов човном з мотором. Закинули наше суперзнаряддя. Ні тобі за поплавком слідкувати, ні підсікати, ні кашу звечора варити для підгодівлі. Сплила 121 щука, три соми, всяких інших риб. Десь до під сотні кіло.

Шкода, радість зіпсувала рибінспекція. Налетіли, забрали, машину «Ниву», і човна з мотором, і годуеальницю-вудку. Тепер чекаємо суду. Хай живе наш український суд — найгуманніший суд у світі!
Від редакції. На жаль, прізвище вигадане, не встигли ми дізнатися реальних «героїв». Випадок справжній. Горе-рибалок 11 серпня затримали на Снові біля Гірська. «Залежно від потужності струму електровудка діє в радіусі від 5 до 20 метрів. При цьому здатна знищити все живе — від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів. Та риба, яка не гине від дії електроструму, у майбутньому втрачає здатність нереститися»,—так Держрибагенство достукується до совісті. Схоже, даремно.
* * *
У тему
Підкажіть для мультиварки рецепт самогону?
* * *
Бабусю, коли ти станеш старою і помреш, яку кнопку на мультиварці натискати, щоб суп зварити?
* * *
Сиджу, граю в приставку, чую на кухні пищить щось. Заходжу, а там муль-тиварка сигналізує про те, що дружина, в принципі, більше не потрібна.
* * *
Ти повинен знову показати мені, як користуватися пральною машиною.
— Ставиш «синтетику», 40 градусів, засипаєш порошок, вмикаєш.
— А навіщо інші режими?
— Вони для жінок.
* * *
Якщо прати в пральній машині речі разом з підодіяльником, то всі вони зрештою опиняться в ньому. Сьогодні я буду прати два різних підодіяльники. Подивимося, хто кого!
«ВісникЧ» №35 (1842) від 2 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяРейтинговое голосование «слуг народа» за членов правительства: названы «министры-любимцы» нардепов
Следующая статьяФутбольні матчі Євро-2020 переглянула рекордна кількість телеглядачів