Як на Чернігівщині тестували веломаршрути «Від парку до парку» (фото, відео)

413

На початку жовтня у Парафіївській громаді відбулося тестування веломаршруту «Від парку до парку», що розроблений у межах відповідного проєкту та сполучає Качанівський і Тростянецький парки на півдні Чернігівщини.

Як розповіла керівниця проєкту Ірина Слюсар, на участь у тестуванні був оголошений відкритий конкурс, за підсумками якого організатори відібрали представників з усіх регіонів України, людей різного віку і статі, велосипедистів-любителів і професіоналів. "До нас приїхали 27 гостей (всього було подано понад 60 заявок). Серед учасників — журналісти, блогери, працівники туристичної сфери та інші", — зазначила вона.


Популяризація велоруху й розвиток громади
Упродовж 6-10 жовтня учасники тестування проживали в громаді і тестували запропновані маршрути. "Хоча планувалося розробити 5 маршрутів, їх вийшло 6 — перший, найпростіший, веломаршрут має протяжність 2,5 км у Качанівському парку та два варіанти руху", — розповіла Ірина Слюсар. Цей веломаршрут розрахований на неспішний рух, а тому якнайкраще підійде для родин із дітьми або велосипедистів-початківців. Найскладніший маршрут об’єднує два парки в Качанівці і Тростянці, його довжина — 62 км. Але він передбачає рух по колу — починається та завершується в Качанівці.
За словами Ірини Слюсар, для руху маршрутами учасникам тестування було запропоновано завантажити спеціальний додаток на мобільний телефон. А далі просто їхати за підказками на маршруті: поверніть праворуч, поверніть ліворуч, попереду чекає підйом і т.д. Також велосипедистам пропонували виконати різні завдання, аби пересування маршрутом було захоплюючим. Серед них — точне визначення координат могили Скоропадського, пошук туї гігантської, модринової алеї за Вершинним містком чи знаходження половецької баби на Дідовій гірці, приміром.
Крім цього, на учасників заходу чекали майстер-класи щодо навичок технічного обслуговування велосипеду, збору необхідних речей під час велоподорожі тощо.
В один із днів студенти Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької в історичних костюмах відтворили атмосферу 18 століття, що панувала в Качанівському палаці. У заключний день відбулося урочисте відкриття веломаршрутів із дискотекою, фаєршоу, виступом запрошених артистів.
Гості з усієї України проживали на території Парафіївської громади і мали змогу оцінити не тільки місцеві історичні та природні пам'ятки, а й гостинність місцевих жителів. "Організовуючи тестування, ми провели роботу з місцевими жителями. І наші гості мешкали в сільських садибах, господарі яких надали послуги гостинності. Харчування ми замовляли в кафе, але деякі з місцевих мали змогу запропонувати свої смаколики, мед тощо", — зауважує Ірина Слюсар. За її оцінкою, учасники тестування отримали позитивні емоції та хороші враження.
Про Качанівку дізналися в Україні
"Ми шукаємо нові форми й методи в розвитку туризму. Саме тому виникла ідея подати написати заявку й отримати грант на створення веломаршруту "Від парку до парку". Адже ми прагнемо демонструвати не лише історичні пам'ятки, а й інші можливості нашої громади", — переконана Парафіївська селищна голова Галина Петруша. За її інформацією, цього року "Качанівка" потрапила до об'єктів державної програми "Велика реставрація", тож у громаді є сподівання на відновлення палацу, що підвищить його привабливість для відвідувачів.
Команда проєкту наголошує, що маршрут "Від парку до парку" — це не велопохід, в якому потрібно долати багатокілометрові переходи, а велосипедне знайомство з об’єктами культурної спадщини національного значення; мальовничою природою, яку зображували на своїх полотнах відомі художники; ставками на р. Смош і, звісно, гостинністю місцевих жителів. Ідея веломаршруту — логічна, оскільки площі і Качанівського, і Тростянецького парків сягають сотень гектарів, тож, детально оглянути їх пішки майже нереально.
У Парафіївській громаді переконані, що мати на своїй території туристичні магніти — цього замало. Питання в тому, скільки часу відвідувач проводить на території локації, що він там робить та які послуги може отримати.
Ірина Слюсар переконана, що проєкт дасть поштовх розвитку туризму в Парафіївській громаді, а також суміжних сфер підприємництва. Вже зараз є запит на створення в громаді пункту прокату велосипедів. "Коли ми організовували тестування, то найближчий пункт прокату виявили в столиці. У сусідніх Ніжині та Прилуках взагалі не знайшли таких послуг, у Чернігові не було достатньої кількості велосипедів. Ми орендували цей транспорт і наразі є звернення, чи можна також взяти велосипед на прокат? Поки — ні, але перемовини ведуться і висока ймовріність, що пункт у Парафіївській громаді відкриють", — зазначила керівниця проєкту "Від парку до парку".
Зараз команда проєкту аналізує всі зауваження та пропозиції, надані учасниками тестування маршрутів. І за їх результатами до маршрутів можуть бути внесені зміни. "Між тим, ми вже зараз відчуваємо зростання інтересу до наших туристичних об'єктів. Телефонують із інших регіонів, наприклад, зі Львова, і хочуть приїхати на маршрути, відвідати наші парки", — підкреслює Ірина Слюсар.
Проєкт веломаршрут «Від парку до парку» реалізується у рамках грантової програми «КультураТуризмРегіони» Парафіївською ТГ у партнерстві з національним історико-культурним заповідником «Качанівка» та Державним дендрологічним парком «Тростянець» НАН України за фінансової підтримки від Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

Gorod.cn.ua, відео телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяИзбрание руководителя АРМА: комиссия перенесла заседание на 18 октября
Следующая статьяОсінні канікули у школах Чернігова можуть розпочатися раніше: дата та причина