Хто сидів без світла найдовше, а хто – найменше: підсумки ГПВ на Чернігівщині за січень

14

У січні 2026 року мешканці Чернігівської області в середньому 357 годин 59 хвилин провели без електропостачання через застосування графіків погодинних відключень (ГПВ).

Про це свідчить зведена статистика відключень, оприлюднена АТ «Черінгівобленерго».

Згідно з даними, найдовше без електроенергії залишалися споживачі черги 2/1 – 367 години 27 хвилин. Найменша тривалість відключень зафіксована у абонентів 4/2 черги – 350 годин 42 хвилин.

У таблиці враховані всі відключення за графіками погодинних відключень, зокрема й ті зміни, які вносилися протягом місяця за розпорядженнями НЕК «Укренерго». Йдеться як про додаткові відключення, так і про їх скасування в окремі дні.

В «Чернігівобленерго» наголошують: єдиною причиною застосування ГПВ залишаються ворожі атаки на енергосистему. Відновлення її стабільної роботи потребує часу та спеціального обладнання, яке часто виготовляється за індивідуальними замовленнями.

Основна мета застосування графіків погодинних відключень — запобігання аваріям в енергосистемі в умовах дефіциту електричної потужності. Невиконання або часткове виконання доведених НЕК «Укренерго» відключень може призвести до системних збоїв і ще триваліших знеструмлень для значно більшої кількості споживачів.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяросійські війська шукають альтернативи Starlink на фронті — "Флеш"
Следующая статьяУ російській твєрі пролунали вибухи: горить хімзавод — ЗМІ