Вже не вперше: сесія міськради Чернігова була завершена достроково

4

У середу, 10 липня, відбулося засідання 41-ої (позачергової) сесії міської ради Чернігова VIIIскликання. Втім, депутати не змогли розглянути всі 58 питань порядку денного, адже засідання, яке переривалося на більш ніж 1,5 годинну перерву, у підсумку було завершене достроково через відсутність кворуму.

Вперше цього дня депутати «спіткнулись» вже на 16-му питанні порядку денного – «Про перепрофілювання (зміну типу) Спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов та затвердження Статуту у новій редакції». Через те, що участь у голосуванні не взяли обраний від ОПЗЖ (нині – позафракційний) депутат Голець, а також уся фракція «Слуг народу» (депутати Черненок, Демченко та Стрілець) рішення набрало 21 голос (з 22-х мінімально необхідних для схвалення). Дві спроби повернутися до голосування до успіху не призвели – рішення послідовно набирало лише 21 голос.

Через це в.о. мера Чернігова Олександр Ломако оголосив 1,5 годинну перерву, після якої депутати все ж знайшли політичну волю аби затвердити нову редакцію статуту першої школи (відтепер перша школа стала Чернігівським ліцеєм № 1), набравши мінімально необхідні 22 голоси.

Вдруге депутати зупинились на 45-му питанні – «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок юридичним та фізичним особам». «За» знову голосував лише 21 депутат (у деяких були конфлікти інтересів). Не змогли народні обранці прийняти й наступне рішення: «Про внесення змін до рішень Чернігівської міської ради та договорів оренди земельних ділянок» (20 «за», 1 «утримався» та 2 не голосували).

А ось питання, які були заявлені під 46 та 47-ми номерами у порядку денному («Про надання пільг зі сплати земельного податку у 2025 році» та «Про погодження використання для розміщення блочно-модульної котельні земельної ділянки комунальної форми власності») депутати несподівано прийняли – «за» ці рішення проголосувало 25 та 24 народні обранці, відповідно.

Втім, на більше політичної волі не вистачило. Питання під № 49 «Про визначення переліку земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами та про продаж на земельних торгах права оренди земельної ділянки кадастровий номер 7410100000:01:036:0539» було підтримано лише 21-м народним обранцем (знову для прийняття не вистачило одного голосу).

Після цього депутати Артем Тарасенко та Олександр Шевчук (обидва – «Рідний дім») і депутатка Ірина Соломаха («Європейська солідарність») залишили залу засідання. Схоже, що ще хтось з депутатів вийняв свої картки для голосування. Отже, у залі лишилося лише 20 зареєстрованих депутатів (на два менше за мінімально необхідний кворум). Через що в.о. міського голови Олександру Ломаці довелося оголосити про дострокове завершення сесії.

У підсумку, нерозглянутими лишилися 6 земельних питань, проєкт рішення про звіт начальника міської військової адміністрації, звернення депутатів та виступи у розділі «Різне».

Нагадаємо, сесія міської ради вже не вперше у цьому році завершується через відсутність кворуму. Достроково була завершена 38-а (позачергова) сесія, що відбулася у березні цього року. Попередню, 40-ву (теж позачергову) сесію, котра пройшла у травні, депутати також не змогли довести до закінчення.

Сєргєй Карась

Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяБайден и другие лидеры стран НАТО анонсируют новую помощь Украине
Следующая статьяШколярка з Чернігівщини привезла «золото» з Європейської виставки креативності та інновацій