Військовий облік жінок: що думають сновчани

149

Міноборони наказом від 11.10.21 р. за №313 затвердило перелік спеціальностей та професій, після одержання яких жінки беруться на облік військовозобов’язаних. До переліку ввійшли майже всі професії, які є у класифікаторі.

У роз’ясненні Міноборони сказано, що жінки, котрі перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.
Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації місця проживання.
При зміні професії потрібно буде інформувати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що дозволить краще фіксувати людські ресурси.
Вагітні жінки або з малолітніми дітьми також беруться на військовий облік. Ухилення від постановки на військовий облік тягне за собою накладення штрафів у розмірах 850-1700 грн на відповідну особу.
Це була преамбула. А тепер висловлювання сновчан, котрі зустрілися і погодилися поділитися думками з приводу цієї резонансної постанови.

Віктор Єрмоленко, ліквідатор аварії на ЧАЕС, м.Сновськ:
— Категорично «проти» подібних документів, оскільки ніхто ніколи мене не переконає, що жінка має тримати в руках зброю. її покликання інше: материнство і сім’я. Взагалі армія повинна бути професійна, контрактна, з пакетом соціальних гарантій, багатьма іншими чинниками, котрі мають на рівні тримати статус військовослужбовця і загалом статус наших Збройних Сил і всієї держави.


Дмитро Шмаровоз, водій мікроавтобуса, м.Сновськ:
— Жінки в армії? Та ми не Ізраїль, у нас не вічне літо, і жінки наші ментально трохи інші. Ті, хто підписали контракт і виявили добровільне бажання служити — молодці, але ставити на облік всіх підряд, навіть вагітних, матерів немовлят, як на мене, перебір.
На те вони й чоловіки, щоб захищати країну, боронити її кордони!

Галина Ісаченко, м.Сновськ:
Мене вже на облік не візьмуть, але стати на захист рубежів Вітчизни готова, проте є противницею міністерської постанови, що передбачає таке масове залучення всіх підряд молодих жінок до військових дій (у разі воєнного стану). У нас чоловіки наразі мерзнуть у бліндажах. Є навіть затримки у зарплаті, невиконання обіцяних допомог, пільг. А як же витримають жінки, куди дітей подінуть? Краще б держава готувала професійну армію і належним чином її підтримувала.

Тетяна Заборовська, м.Сновськ:
— Як представниця молодого покоління готова віддавати сили і вміння рідній державі. Але це можна робити і в тилу, виконуючи багато завдань. Не страшно воювати з ворогами — страшна безвідповідальність, непослідовність дій багатьох урядовців, котрі проводять подібну політику без наявних на те механізмів. Працювати є над чим. Я вітаю всіх з Новим роком і бажаю мирного життя, без війн, ковідів, різних катаклізмів.
Районна газета «Промінь», № 1 (10384) від 7 січня 2022, Олена Компанець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяСША считают учения России и Беларуси эскалацией ситуации вокруг Украины
Следующая статьяБез води: кому з чернігівців необхідно зробити запаси