Внаслідок масштабних пожеж на торф’яниках, у Чернігові зранку спостерігали задимлення. Однак на території, що знаходиться ближче до епіцентру пожеж, ситуація набагато складніша. Мова йде про Сновську громаду, яка вже не перший день потерпає від диму.
Як ми вже писали раніше, на Сновщині індекс забруднення повітря дійшов до небезпечної позначки. Про це зранку 21 вересня йшлося й на сторінці Сновської міської ради у Facebook.
— Внаслідок обстрілів ворогом нині горять болота і торф’яники між Єліним та кордоном, це значна площа. Також впродовж кількох днів продовжують горіти болото Мох та болота між Безуглівкою, Піщанкою і Гірськом. Вміст у повітрі шкідливих речовин, особливо вранці, внаслідок пожеж в екосистемі, високий, вдень смог трохи розвіюється, – йдеться у повідомлення.
Чернігівка Тетяна Корж зранку 21 вересня їхала в районі Сновщини. Вона зазначає, що чим ближче до громади, тим нижчою стає видимість.
— Їхали близько 9-ї ранку, то чим ближче до Сновщини, тим густіший дим і менша видимість, – розповідає Тетяна Корж. – В селі не було видно хат. Місцями видимість кілька метрів, і ледь їдеш, майже навпомацки, з усіма можливими світловими сигналами. За тобою і перед тобою – всі так само. Видимість 5 м, не більше. Швидкість руху авто 20-30 км/год.
За словами редакторки сновської газети «Промінь» Олени Компанець, місцеві вже відчули на власному здоров’ї наслідки задимлення.
— Всім людям дуже важко. Сльозяться очі, кашель з'явився. Вже є звернення до лікарні. Гіпертоніки, астматики почали задихатися, – говорить пані Олена.
Вагомою причиною пожеж на прикордонні є скиди росіянами запалювальної суміші на нашу територію, внаслідок яких утворюються пожежі. Лише у селі Єліне вже згоріло 180 будинків з 202. Про це 20 вересня повідомив Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА. Олена Компанець підтверджує, що дим тягнеться саме зі сторони обстріляних населених пунктів.
— Всі служби задіяні для ліквідації стихійнох явищ. ДСНСники працюють в посиленому режимі 24/7, задіяна поліція, при міській раді створено оперативний штаб. Але немає дощу, сухо, і не вдається покращити ситуацію.
Випалювання сухої трави – також одна з головних причин задимлення. Це повторюється кожного року, однак у суміші зі щоденними обстрілами забруднення сягнуло великих масштабів. Особливо страждають села, що розташовані у межах 5-10 км від торф’яників, у деяких навіть вогонь дістався до житлових будинків. Однак надіємося на краще, та сподіваємося, що жителі Сновщини якнайшвидше зможуть повернуться до звичного життя.
Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група
Джерело: 0462.ua