Війна зіпсувала ще й вступну кампанію. Її строки посунуті майже на місяць. Відповідно і зарахування буде пізніше.
Усі заяви прийматимуть в електронному вигляді. Є деякі винятки, наприклад, зміна прізвища або старий атестат про загальну освіту. Вступники, котрі не мають можливості вчасно привезти оригінали документів і вже зараховані до університету, отримають три місяці на довезення.
Замість зовнішнього незалежного оцінювання випускники проходять національний мультитест (так зване спрощене ЗНО). Це комп’ютерний онлайн-тест, що складається з трьох блоків:
— українська мова,
— математика,
— історія України.
У тесті 60 завдань (по 20 з кожного блоку), на виконання дають 120 хвилин (дві години). У три сесії: основна — 18 липня-10 серпня; додаткова — 16-20 серпня, спеціальна — 12-16 вересня. Результати тесту розмістять на сторінках учасників.
Ті, хто мають сертифікати ЗНО за минулі три роки, можуть скористатися ними.
Ще одна особливість — середній бал атестата або диплома не враховуватиметься, як і результати учнівських олімпіад та сільський коефіцієнт.
Ще одна новація — мотиваційний лист. Його має написати кожен вступник. Скільки заяв подаватиметься, стільки має бути і листів. Там пишуть, чому хочуть вступити саме до цього вузу.
Як на бюджет, так і на контракт. Кожен навчальний заклад подає на своєму сайті правила прийому. Там усі подробиці. Обсяг мотиваційного листа варіюється в залежності від вимог закладу — зазвичай не більше двох сторінок.
Наразі написання «мотиваційок» складна річ для багатьох майбутніх студентів. І це породило новий вид послуг — складення таких документів за гроші. Вартість одного — від 200 до 700 гривень. Оголошень в інтернеті чимало.
Валентина Остерська
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.