В Україні масово повідомляють про замінування держустанов: Чернігівська Медіа Група також отримала лист

15

Сьогодні, 26 листопада, на адреси електронної пошти різних установ і організацій України надходять масові повідомлення про нібито замінування. Серед адресатів – як державні та комунальні установи, так і медіа та інші організації.

Редакція Чернігівської Медіа Групи також отримала кілька таких листів. Всі вони написані за однаковим шаблоном і відрізняються тільки адресою та ім’ям відправника. Схоже на те, що росіяни для таких масових інформаційних атак збирають мейли з сайтів усіх доступних українських організацій.

Мета таких примітивних атак очевидна – посіяти паніку і хаос серед населення та перевантажити нашу правоохоронну систему. Адже за протоколом, правоохоронці мають реагувати на кожен виклик про таке нібито замінування. Уявіть, якщо таких викликів надходить сотні чи навіть тисячі протягом короткого часу.


Ігор Розкладай, медіаюрист, заступник директорки Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ),
наголошує, що у разі отримання листа про заміннування, необхідно повідомляти правоохоронні органи. Він також пояснює, чому подібні атаки є частиною гібридної війни.

«Очевидно, що це робиться з метою, щонайменше, вибити людей з робочого ладу. Бо всіх мають вивести з приміщення, провести огляд. Це така сама паралізація активності при однодронових атаках, коли через один дрон людей намагаються загнати в укриття, і таким чином знизити нашу активність. Це і психологічна, і економічна атака. Тобто тут досягається багато цілей».

Ігор Розкладай, медіаюрист, заступник директорки Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ)

Що ж важливо розуміти всім нам – українському суспільству про подібні інформаційні атаки? Як не піддатися паніці і розсудливо на них реагувати? Для початку, варто розуміти, що повідомлення про замінування не дорівнює самому замінуванню. Ігор Розкладай доповнює:

«Йде війна і росіяни використовують всі можливі засоби для того, щоб нас атакувати. Відповідно це є елементом гібридної війни, коли нас атакують психологічно, економічно. Це так само, як запускаються хвилі дронів у певні години, щоб ми не висипалися. Це елементи, власне, цієї війни».

Експерт радить людям зберігати спокій і пам’ятати, що більшість повідомлень про замінування є фейковими.

«Головне, що треба знати, потрібно зберігати спокій, не панікувати та намагатися адаптуватися до тих умов, в яких ми живемо вже не перший рік. Це просто психологічна обробка для того, щоб ми виснажувалися».

А нижче наводимо копії так званих повідомлень про "замінування", отриманих нашою редакцією на електронну пошту. Навіть неозброєним поглядом видна їх штампована однотипність і примітивна технологія загалом.

Листи з погрозами про замінування, які надійшли на поштуЛисти з погрозами про замінування, які надійшли на поштуЛисти з погрозами про замінування, які надійшли на поштуЛисти з погрозами про замінування, які надійшли на пошту

Нагадаємо, в середині березня цього року деякі чернігівські заклади і установи стали обʼєктами повідомлень про хибні замінування. Всього таких повідомлень про нібито замінування надійшло як мінімум сім.

Серед цілей псевдомінерів були різні державні і приватні обʼєкти і установи Чернігова та навіть редакція медіа.

Жодних вибухонебезпечних предметів виявлено не було.

Чернігівська Медіа Група
Сайт 0462.ua


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяНАТО: удар по Днепру — очередная попытка России запугать украинское гражданское население
Следующая статьяНа Ніжинщині розмінували 26 гектарів лісу (Фото)