Ура — кавуни! Обережно — кавуни!

150

Звичайно ж, всі ми з нетерпінням очікуємо сезону, коли можна досхочу й безпечно поласувати баштанними культурами. І навряд чи можна знайти людину, яка б не любила кавунів. Вони з’являються останніми роками на прилавках дуже рано. Кавуни в липні багато в кого викликають сумнів: багато людей думають, що чим пізніше починати ласувати баштанними, тим менше ризик купити ягоду з нітратами. Але це не так. Поява баштанних навіть в липні на ринках – норма. Річ у тому, що зараз у нас активно вирощують ранньостиглі гібриди баштанних. А їх вегетаційний період від 65 до 80 діб, тому вони дозрівають вже до середини літа. Причому такі гібриди баштанних можна успішно культивувати без надлишку агрохімікатів.

Подавчиня Юлія Осетрина з магазину в Городні «Гурман» каже, що нині, в сезон, баштанні дуже соковиті,смачі й безпечні. Перші ж кавуни з’явились в продажу ще 10 червня. Їх привозили з Азербайджану. Нині ж кавуни й дині завозять вже з Херсону. Господар магазину Сарраф Керимов розповів, що цьогоріч вони навіть із запізненням почали торгувати кавунами — минулого року їхня реалізація почалась з середини травня.

Коштують баштанні ще не дешево — кавун по 20 гривень за кілограм, диня по — 25. Стартувала ж ціна в червні з 30 гривень за кіло для кавуна й 40 гривень за кіло для дині. Городнянці охоче розкуповують ці сезонні ласощі. У «Гурмані» кажуть, що за два дні нині вони реалізовують тонну кавунів і триста кілограмів динь. Всі покупці лишаються задоволеними, ніхто не скаржиться ані на смак, ані на якісь побічні ефекти від вживання баштанних.
Чим же корисні кавуни? У кавунах мало калорій, але безліч корисних речовин: вітаміни, фолієва кислота, каротин, пектинові полісахариди і клітковина. Але саме кавун є найчастішою причиною харчових отруєнь як у дітей, так і дорослих. Зрозуміло, що ніхто не застрахований від того, що може купити перенасичений нітратами кавун. Адже сми не завжди купуємо їх у перевірених супермаркетах, де здійснюється належний санітарний контроль. І з нітратоміром на ринок не ходимо. Але є кілька правил, застосування яких при покупці кавуна допоможе уникнути небезпеки.
Не слід, наприклад, купувати розрізаний кавун — хтозна, скільки він так уже лежить. Ніколи не купуйте зіпсовані, тріснуті, “акційні”, прим’яті плоди – в них більше мікробів, ніж корисних речовин. Перед подачею на стіл ретельно вимийте кавун щіткою, потім обдайте його окропом і холодною водою. Не витирайте. Дайте кавуну висохнути, тоді майже всі бактерії загинуть. Зверніть увагу на колір м’якоті і зріз. Якщо м’якоть яскраво-червона, а зріз бездоганно гладенький, без жалю відправляйте плід у смітник. На жаль, він напханий хімікатами. У хорошого кавуна м’якоть забарвлена трохи нерівномірно, а на поверхні зрізу чітко видно крупинки. Розгляньте прожилки в м’якоті. Запам’ятайте, що товсті, жовті та жорсткі прожилки свідчать про нітрати. А тонкі, білі і м’які прожилки – про хорошу якість кавуна. Опустіть маленький шматочок кавунової м’якоті в стакан із водою. Якщо вода забарвиться в рожевий колір— перед вами «хімічний» кавун. Викиньте і придбайте новий! Пам’ятайте, що нітрати здебільшого містяться в шкірці і в прилеглій до неї м’якоті. Тому малюкові краще дати поласувати серцевиною цього соковитого плоду.
Джерело: "Новини Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяМинистр транспорта США приедет на саммит «Крымской платформы» в статусе представителя Байдена — Джапарова
Следующая статьяПригоди велотуристів: на Чернігівщині створюють новий маршрут