У Зарічному частині домогосподарств можуть відключити воду за несплату

53

Із 16 серпня домогосподарства на території селища За­річне, що є частиною Новозаводського району міста Чер­нігів, які відмовились уклада­ти договори на послугу з цен­тралізованого водопостачан­ня з КП «Киїнське», ризикують взагалі залишитись без води — «Киїнське» звернулося по до­помогу до КП «Чернігівводока­нал» для відключення боржни­ків.

Проблема з оплатою послуги з централізованого водопостачан­ня в мешканців Зарічного виникла ще два роки тому. Рішенням Чер­нігівської міської ради від 28 лип­ня 2022 року свердловину «Заріч­на», водою з якої вони й користують­ся, а також певну частину централізо­ваної системи водопостачання пере­дали з комунальної власності терито­ріальної громади міста Чернігів у ко­мунальну власність Киїнської терито­ріальної громади. 22 грудня того ж року було створено КП «Кйі'нське», яке в подальшому мало надавати по­слуги з водопостачання споживачам, що приєднані до цієї свердловини. У принципі, споживачів не дуже й ці­кавило б, кому сплачувати за цю по­слугу, якби її вартість у різних підпри­ємств була хоча б приблизно однако­вою, але…
— Зарічне відноситься до Чер­нігова, і раніше ми, як і всі чернігів­ці, сплачували до КП «Чернігівводо­ка нал» по 15 гривень за один ку­бометр води, тепер же чомусь має­мо сплачувати за воду за «сільським тарифом» аж по 33 гривні, хоч фак­тично нічого не змінилося — труби ті ж самі, обслуговує мережу « Чернігівводоканал», вода така ж. То хіба це справедливо? — бідкаються люди. — Навіщо нам договори із КП «Киїн­ське»? Чому ми не можемо подовжи­ти договори з КП «Чернігівводоканал», яке й надавало нам цю послугу протягом 40 років, і платити за сво­їм, міським, тарифом?
— У 2000-х роках селище Заріч­не мало свою свердловину, однак во­да з неї була не дуже хорошої якості. Саме в цей період мешканці Киїнки і Трисвятської Слободи вирішили про­водити у своїх селах централізова­не водопостачання. Тому з обласно­го бюджету виділили чималі кошти на нову свердловину, яка мала б закри­ти потреби одразу і Зарічного, і Ки­їнки та Трисвятської Слободи. Назва лишилася попередня — «Зарічна», але територіально свердловина роз­ташована на землях Киїнської сіль­ської ради, — розповідає передісто­рію голова Киїнської сільської ра­ди Андрій Головач.
— Після повномасштабного вторгнення і відступу росіян у «Чернігівводоканалу» було дуже багато розбитих об’єктів, тож частково відновленням систем водо­постачання в селах своєї громади за­ймалися ми — шукали благодійників і підрядників.
А згодом «Чернігівводоканал» запропонував нам забрати на баланс частину мережі та сверд­ловину, бо більшість споживачів, які користуються водою з неї, прожива­ють саме в нашій громаді. Якщо Чес­но, великого бажання робити це в нас не було, однак й іншого виходу теж. З нуля ми створили комуналь­не підприємство, випросили в доно­рів інструменти, матеріали, техніку і почали самостійне обслуговування.
Тариф прораховували в нашому КП, і з нинішніми потребами він мінімаль­ний. Якби ми залишили тариф на рів­ні 15 гривень за кубометр води (а вже навіть у «Чернігівводоканалі» говори­ли, що він нерентабельний), то різни­цю довелось би компенсувати з бю­джету, а це в наших реаліях просто утопія.
На території Зарічного 215 домогосподарств, що приєднані до мережі централізованого водопоста­чання, однак станом на 1 серпня аж 74 домогосподарства так і не укла­ли договорів на отримання послуги з централізованого водопостачання з КП «Киїнське», хоч усі ці два роки ре­гулярно водою користувалися.
Мере­жі водопостачання на території міста дійсно продовжує обслуговувати КП «Чернігівводоканал», але обслуговує та утримує свердловину «Зарічна», а також видобуває воду та забезпечує її тиск у мережі саме КП «Киїнське». На все це — утримання необхідної техніки, закупівлю пально-мастиль­них матеріалів, оплату електричної енергії, виплату заробітної плати пра­цівникам тощо — витрачається чима­ло коштів, яких через борги спожива­чів не вистачає. А тому підприємство й вирішило піти на радикальний крок.
— Ми навіть не можемо прораху­вати збитків підприємства, адже не маємо показань лічильників наших споживачів у Зарічному, — говорить директор КП «Киїнське» Сергій Си­доренко. — Вони нам їх просто не передавали.
— До цього часу свою відмо­ву укласти договори з КП «Киїнське» мешканці Зарічного аргументували тим, що звернулися з позовом до су­ду щодо незаконності дій з переда­чі майна КП «Чернігівводоканал» КП «Киїнське». Суд після розгляду спра­ви власникам домогосподарств За­річного в задоволенні позовних ви­мог відмовив. У той же час, надаючи послуги безкоштовно, КП «Киїнське» несе значні збитки.
Не вплинули на ситуацію і попередження про відклю­чення, надіслані ним власникам до­могосподарств, які користуються по­слугами підприємства без укладення договорів. Не маючи змоги й надалі надавати послуги безкоштовно, КП «Киїнське» звернулося до КП «Черні­гівводоканал» із проханням допомог­ти у відключенні споживачів, які отри­мують воду без укладання договору з надавачем послуг. Проведення від­ключення таких домогосподарств за­плановано на другу половину серп­ня, — розповіли в КП «Чернігівводо­канал».
— Усе-таки кількість тих, хто був категорично проти договорів з КП «Киїнське», потроху зменшується. Протягом останнього тижня таких споживачів стало менш ніж 70, — го­ворить Сергій Сидоренко.
Обом підприємствам хотілось би обійтися взагалі без відключень, од­нак усе залежить від споживачів-боржників. Обирати їм все ж таки до­ведеться — платити за воду за «сіль­ським тарифом» або обходитися вза­галі без неї.
Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВід волошкового поля до мікрорайону Чернігова: як з’явилася Айстра, виклики та життя після облоги
Следующая статьяУ Чернігові пошкоджений ракетним ударом будинок планують відремонтувати до початку опалювального сезону