У селищі Березна презентували 3D-модель Воскресенської церкви

375

Який вигляд мала зруйнована комуністами Воскресенська церква у селищі Березна? Там презентували 3D-модель храму і встановили інформаційний стенд на місці, де 85 років тому була церква. Проєкт реалізований за підтримки Українського Культурного Фонду.


У селищі Березна на Чернігівщині 85 років тому була дерев’яна Воскресенська церква. Збудована в середині 18 століття, – каже історик Олександр Бондар. Вона вважалась великим храмом, навіть за мірками Чернігова.
За словами Олександра Бондаря, вона знаходилася в одній із частин населеного пункту Березна, тоді містечка, коли вона була збудована не просто містечка, а міста. В той час по кількості дворів Березна була більшою від Чернігова.

Церва простояла 175 років, потім вона прийшла в непридатність і радянська влада її розібрала. Все, що від неї залишилося, це три балки в краєзнавчому музеї Березни. Наукова співробітниця музею говорить, що ці балки їм передав директор місцевої школи 40 років тому.

Воскресенська церква, каже видавець з Харкова Олександр Савчук – один із втрачених шедеврів української дерев’яної архітектури. Щоб побачити церкву такою, яка вона була з часу побудови у 1761 році, видавництво харків’янина Олександра Савчука створило 3D модель церкви.
«На місці де стояла Вознесенська Березнянська церква є стенд з основною інформацією про церкву, кілька фотографій і найголовніше, – QR код, який дозволяє уявити зовнішній вигляд церкви в 3D-моделі», – повідомив Олександр Савчук.

3D-модель створили завдяки кресленням та фотографіям дослідника дерев’яної архітектури початку 20-го століття Стефана Таранушенка. Видавець презентував книгу, де дослідник детально описує дерев’яні церкви України. Цією темою Олександр Савчук займався близько 10-ти років.
«В цій книзі зібрані п’ять шедеврів дерев’яної української сакральної архітектури, це три церкви з Чернігівщини, одна з Полтавщини, одна з Харківщини. Ці церкви сам відзначив Стефан Андрійович, зробив найповніші і найбільші описи, зробив фотографії і головне –написав креслення. Саме це дає можливість уявити, як вона виглядала і зробити 3D моделі», – прокоментував Олександр Савчук.

В книзі окрім описів є фотографії церкви всередині. Місцеві жителі не пам’ятають, який вигляд мала церква. Ті, хто старше, пригадують те, що їм розповідали їхні бабусі і батьки.
UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВерещук назвала дедлайн принятия закона о коренных народах
Следующая статьяОтчет Степанова, выступление президента Литвы и земельный вопрос: повестка дня Рады