Ізолятор, де лікарі Корюківського центру сімейної медицини оглядали людей з підозрою на коронавірусну інфекцію, вже не вміщав усіх, хто потребує. Тому для таких пацієнтів виділили цілий поверх у поліклініці.
Це окремий вхід у поліклініку для пацієнтів із підозрою на коронавірус
Ізолятор став замалим
Понад місяць тому, коли різко зросла кількість пацієнтів з підозрою на COVID-19, в Корюківській лікарні вирішили приймати таких хворих в окремому боксі. Його назвали ізолятором, і містився він на першому поверсі в кімнатах, де раніше спеціаліст займався з пацієнтами лікувальною фізкультурою.
По черзі туди на прийом приходили медики Центру сімейної медицини. Спочатку вистачало місця всім. І лікарю, який у спеціальному захисному одязі приймав хворих, і відвідувачам, які могли чекати своєї черги на стільчиках.
Однак хворих ставало все більше й більше. Пацієнти були змушені вже стояти в черзі на вулиці, де з кожним днем ставало все холодніше. Одному лікарю дуже важко було оглянути всіх. Приймання затягувалося до пізнього вечора.
Невдоволення людей зростало, а лікарі просто падали з ніг. Пізніше вирішили направляти в ізолятор відразу двох лікарів. Але й це не врятувало ситуацію. Черга рухалась швидше, та людей збиралося під ізолятором ще більше.
У понеділок, 23 листопада, ситуація дуже загострилася: на вулиці — холоднеча, людей — море, лікарі знервовані. Посипалися скарги до міської влади. До лікарні прибули міський голова Ратан Ахмедов і та його перший заступник Олександр Савченко.
Розглядалися різні варіанти, як створити нормальні умови для людей і медиків. Зрештою вирішили, що ізолятор закриють, а прийматимуть пацієнтів з підозрою на коронавірус у поліклініці.
Другий поверх для пацієнтів з підозрою на COVID-19
Головний лікар Корюківського центру сімейної медицини Світлана Лещенко розповіла, що на другому поверсі поліклініки, починаючи з середи, 25 листопада, приймають пацієнтів з підозрою на коронавірус.
Людям тепер значно краще: тепло, є туалет, вода, кулер з питною водою. Постійно проводиться вологе прибирання, провітрювання, працює бактерицидна лампа. Одночасно на прийомі зараз троє лікарів, усі медпрацівники в спецодязі. Огляд пацієнтів відбувається значно швидше
Кабінет, у якому приймали гінекологи, перевели на перший поверх, де раніше робили масаж. Дерматолог працює на третьому поверсі (кабінет№ 307). На третьому поверсі також щодня прийматиме один із сімейних лікарів чи терапевтів (по черзі).
Окремий вхід у поліклініку для пацієнтів з підозрою на COVID-19:
Вхід у поліклініку з двору
Жінка заходить у поліклініку з двору
На дверях є вказівники, куди йти далі
Вони оглядатимуть пацієнтів із іншими скаргами, не пов’язаними з коронавірусною інфекцією чи застудою. Кабінет денного стаціонару, який теж на другому поверсі, поки не працює, бо медсестра на лікарняному. А кабінет ЦРЛ для маніпуляцій перемістили на перший поверх поліклініки (кабінет № 102).
Ложка дьогтю
У поліклініку на третій поверх, де приймають пацієнтів вузькопрофільні спеціалісти Корюківської ЦРЛ та один з лікарів Центру, можна потрапити лише ліфтом. Він старенький і періодично ламається.
Та все б нічого, але далеко не всі хворі з підозрою на COVID-19, для яких відчинили двері з двору поліклініки, бажають користуватися окремим входом. Вони заходять у поліклініку і прямують до ліфта, до якого потрапляють і «ковідні», і «нековідні». І всі перебувають на двох квадратних метрах!
Прослідкувати за цим ніяк не можна, скаржиться працівниця реєстратури Таїсія Стець. Бо тепер, коли сімейні лікарі приймають усіх пацієнтів підряд, а не лише тих, з ким у них укладені декларації, довелося скасувати електронний запис і приймати «живою чергою».
Тому такі хворі до реєстратури не звертаються, а поспішають зайняти чергу. На жаль, розуміння того, що вони наражають на небезпеку інших — у багатьох немає. І це дуже прикро, каже Таїсія Петрівна.
Залишається сподіватися, що корюківчани зроблять висновки. Адже сьогодні ви когось заразите, а завтра хтось заразить ваших близьких. Залишаймося людьми й співчуваймо одне одному.
Ірина Гайова, Сусіди.City. Фото Наталії Рубей
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.