Коли звідусіль розповідали, що скоро не буде кому лікувати хворих на коронавірусну інфекцію, ми в Корюківці не могли й подумати, що це «скоро» вже настало.
У Центрі лишилося двоє лікарів
Гендиректорка Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко розповіла, що на цьому тижні, починаючи з 7 грудня, кількість інфікованих COVID-19 у Корюківському районі від початку карантину перевищила 1000 осіб.
З-поміж осіб, що працюють, найбільше недужих медичних працівників. У Центрі сімейної медицини нині приймають пацієнтів лише троє медиків. Це керівник закладу Світлана Лещенко, сімейна лікарка Ірина Гордієнко та педіатр Любов Товстоног.
Решта — на лікарняному або в стаціонарному відділенні. Двоє лікарів захворіли на коронавірус повторно. Світлана Віталіївна каже, що в основному недуга має легкий або середньої важкості перебіг та, на жаль, трапляються й важкі форми, які закінчуються летально.
Цього тижня не вдалося врятувати життя 41-річній корюківчанці, яка лікувалася від COVID-19 у Корюківській лікарні
За інформацією Сусіди.City, молода жінка, працівниця райдержадміністрації, проживала сама. З рідні у неї лише рідний брат, що мешкає з сім’єю теж у Корюківці. Жінка спочатку проходила лікування від основного захворювання, але почувалася кепсько, мала підвищену температуру тіла.
Одного дня її знайшли в міському сквері непритомною, швидка доставила її в лікарню. Начебто полегшало, і вона повернулася додому. Але хвороба не відступала. Зрештою хвору госпіталізували, діагноз коронавірус підтвердився. За кілька днів лікування в інфекційному відділенні ЦРЛ жінка померла.
Світлана Лещенко повідомила, що за весь період пандемії в районі від COVID-19 померло п’ять осіб. Ще двоє — від супутньої патології з підтвердженим діагнозом COVID-19. Смертність по району та області становить 0,4%.
Змінилася процедура поховання
Перший заступник Корюківської міськради Олександр Савченко повідомив, що мешканців Корюківської ОТГ, котрі померли від коронавірусу, ховають коштом міськради.
Дещо змінилися вимоги до процедури поховання. Якщо тіло померлої людини після розтину обробили спеціальною речовиною, то небіжчика ховають у відкритій труні, у рідних та близьких є можливість попрощатися.
Лікарі звертаються до жителів району з проханням дотримуватись карантинних обмежень, слідкувати за своїм здоров’ям, навіть якщо вже перехворіли на коронавірус.
Ірина Гайова, Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.