У Чернігові показали, як одягалися сіверяни тисячу років тому

176

У Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського з’явився комплект одягу сіверян, які жили на території нинішнього Чернігова тисячу років тому.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Вбрання доби раннього середньовіччя нам подарував відомий в Україні реконструктор Олег Ярошенко. Цей комплект тривалий час був його «робочим» одягом на фестивалях історичної реконструкції, а зараз він костюм змінює. В нашій музейній експозиції є оригінальне вбрання XVIII ст., є частини взуття середньовічної доби, але настільки давнього, навіть реконструйованого одягу немає», – сказав директор музею Сергій Лаєвський.

Він розповів, що в комплекті – лляна спідня сорочка, вовняна свита, штани-гачі, вовняні онучі, шкіряні черевики та ремінь із пряжкою, на якому – ніж із гаманцем, валяна з повсті шапка та наплічна торбинка. Всі ці речі своїми руками виготовили Олег Ярошенко та його дружина Ольга.

За словами історика, таке вбрання наприкінці Х — на початку ХІ століття могли носити представники будь-яких верств населення, проте переважало серед ремісників, селян, воїнів та торговців під час подорожей. Цей одяг – усепогодний і всесезонний. Єдине – у холод наверх накидали підбиту хутром накидку, а в дощ – просочений жиром плащ.

Подарований одяг, додав директор, доповнив колекцію інтерактивних експонатів музею. Відвідувачі зможуть його не тільки оглянути, а й, якщо буде бажання, приміряти.

Олег Ярошенко працює керівником студії Чернігівського обласного центру народної творчості, що спеціалізується на виробах із дерева та шкіри. У вільний від роботи час чоловік власноруч виготовляє чоботи та онучі. Олег із дружиною – учасники багатьох фестивалів історичної реконструкції в Україні та за кордоном.

Фото: Олег Ярошенко, Facebook

музей реконструкція одяг Сергій Лаєвський сіверяни історія

Предыдущая статьяВ баре «Белый Налив» прохладный сидр, устрица и хот-дог — всего по 29 гривен
Следующая статьяУкраїнська спортсменка стала призеркою чемпіонату світу з шашок