ІМІДЖ Галина Леник – кандидат у депутати Чернігівської міської ради від партії «РІДНИЙ ДІМ». Обирала її свідомо, адже, працюючи в медичній галузі міста, бачить і відчуває зміни, що тут відбулися. Такі ж зміни відбулися і в інших сферах, та й сам Чернігів змінився до невпізнання. Це наслідок системного й господарського підходу команди Чернігівського міського голови і лідера партії «РІДНИЙ ДІМ» Владислава Атрошенка. Тож Галина Леник вирішила, що має бути в команді, яка робить тільки добрі справи.
Галина Леник – заступниця головного лікаря КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради, лікарка-акушерка. Закінчила Львівський медичний інститут. І з того часу, майже 30 років, працює в Чернігівському пологовому будинку. Пані Галина – дуже фахова лікарка. А ще вона безмежно любить свою професію, яка приносить радість усім.
Чернігів став рідним
Галина Леник полюбила Чернігів, ще коли зовсім юною приїхала з Рівненщини навчатися в медучилищі. Після закінчення закладу познайомилася і з нашою красивою областю. За розподілом працювала в одному з ФАПів Менського району. «Я тоді, звісно, опікувалася й немовлятами і зрозуміла, що маю навчатися далі та стати акушером-гінекологом. Адже лікар допомагає привести у цей світ нове життя. З 1993 року, після закінчення медичного вишу, я працюю в Чернігівському пологовому будинку лікарем акушером-гінекологом.
На посаді заступника головного лікаря з медичної частини пропрацювала 9 років. Трудовий медичний стаж – майже 35 років і 27 – це стаж практичного лікаря.
Нове бачення материнства й дитинства
Нині до ведення вагітності, до пологів і догляду за немовлятами застосовуються інші підходи, розповідає Галина Леник. Із початком медичної реформи інновацій стало ще більше. Загалом же служба материнства й дитинства у нас у пріоритеті. В пологовому будинку використовуються такі сучасні перинатальні технології, які не потребують особливих матеріальних затрат, але від них – велика користь жінкам, котрі у нас народжують. Це сумісне перебування матері й дитини, грудне вигодовування і насамперед партнерські пологи. Коли дитина народжується, а навколо енергетика цілої родини – відчувається сімейний комфорт. Діти приходять у світ сьогодні активнішими, з усвідомленим поглядом, оскільки навколо відчувають підтримку родини.
Скажу і про школу відповідального батьківства. Заняття відвідують удвох майбутні тато й мама. У школі працюють чотири кваліфіковані спеціалісти – акушер-гінеколог, неонатолог, юрист і психолог. Вагітність, загалом, – це спільна історія та відповідальність сімейної пари.
«Хочеться йти на роботу й працювати!»
«Оскільки я обрала свою важливу й радісну професію акушера-гінеколога, – говорить, усміхаючись, Галина Леонтіївна, – то завжди, з початку вагітності жінки, відповідаю за два (а часом і більше) життя – матусі й новонародженої дитини. Як ми кажемо, дитинка має народитися рожевою, теплою і солодкою».
І додає: «У нашому пологовому будинку працює команда висококваліфікованих спеціалістів. Маємо дуже великий обсяг роботи. З самого початку важливий облік жінок, котрі приходять до нас народжувати. До речі, сьогодні в нашому пологовому будинку народжується кожен другий житель області. Тобто авторитет закладу дуже високий – завдяки нашим спеціалістам і тим новітнім технологіям, які постійно вдосконалюються.
Цьогоріч із 1 квітня стартувала реформа. Ми маємо підписані пакети з Національною службою здоров’я, із них два пріоритетні – це пологи та неонатологія. Хочу сказати, неонатальний пакет має тільки наш пологовий будинок.
Зізнаюся з великою приємністю – хочеться йти на роботу, хочеться працювати! Звісно, триває реформа, проводиться оптимізація, нині в нашому закладі трудяться ті люди, які хочуть це робити й мають велике до цього бажання, поважають свою професію. Зазвичай наш робочий день буває зовсім не восьмигодинним. Іноді – й 24 години на добу. Але коли ти відповідальна людина й любиш свою справу, то інакше працювати не можеш».
Новітні технології – тут
Із матеріально-технічним оснащенням пологового будинку дуже допомагає міська влада, особисто міський голова Владислав Атрошенко та управління охорони здоров’я. Галина Леник розповідає, що за останні роки було придбано дорогу апаратуру: два ультразвукові апарати експертного класу надсучасного рівня, дитячий транспортний інкубатор – в області такий один. У пологовому будинку виходжують дітей вагою 500 грамів. Це неймовірно важко, адже для такого немовлятка треба обов’язково підтримувати тепловий ланцюжок і берегти його, як в інкубаторі – тобто в маминому лоні.
«Маємо завдяки підтримці мера сучасний дорогий цифровий рентгенапарат для раннього виявлення патології. Велика підтримка є й під час карантину. Перший, хто нам допоміг у цьому й відгукнувся на наше прохання, – це міський голова. Тому наразі маємо абсолютно всі засоби захисту – маски, щитки, окуляри, халати і апаратуру для дихальної підтримки, два нових ШВЛ-апарати. Зазначу, ми заклад першої хвилі для прийому пологів під час захворювання на COVID-2019», – підкреслила Галина Леник.
«На моїх очах пологовий будинок змінився кардинально»
«Саме приміщення пологового будинку стало дуже комфортним і сучасним. Закінчується повна термомодернізація лікувального закладу. Заклад тепер яскравий, кольоровий, як і належить будинку, де народжуються діти. Навколо чисто, рівненькі доріжки, позитивні мурали особливо приваблюють. Уся ця краса надихає працювати лікарів, а мам – народжувати, бо ті відчувають, що вони і їхні діти потрібні місту і всій планеті.
Отже, міська влада і мер працюють для жінок і родин. Міська рада затвердила програму з підтримки материнства й дитинства. І тепер жінки отримують допомогу за народження першої, другої, третьої і більше дітей», – говорить Галина Леонтіївна.
Чому Галина Леник із «РІДНИМ ДОМОМ»
«Дивлячись на зміни, які відбуваються в місті, зокрема в медицині, освіті, я як пересічна громадянка вирішила, що маю бути в команді, яка робить тільки добрі справи. В пологовому будинку ми впроваджуватимемо й далі всі сучасні перинатальні технології, тому що для цього в нас тепер є матеріально-технічна база і кадровий потенціал. Продовжуватимемо оновлення апаратури, аби завжди виглядати як сучасний заклад європейського рівня.
Сьогодні медицина дуже швидко розвивається, тому завжди треба бути фахово підкованим. Я є учасником французько-української освітньої програми для фахівців у галузі охорони здоров’я та фармації. Щороку беру в ній участь та відвідала Францію, Великобританію, Польщу, Чехію, Голландію, Німеччину, Скандинавські країни. Ознайомлююся з системою охорони здоров’я різних країн світу та відвідую профільні медичні заклади. У Франції я побувала в приватному й державному пологових будинках. Після приватної клініки сказала: нам є до чого прагнути, а після державного закладу вирішила, що в нас у Чернігові краще.
Якщо стану депутатом, то хочу займатися питаннями медицини, охорони материнства й дитинства. Повторюся, багато в місті робиться для жінок протягом останніх років. Думаю, на часі розробити обласну та міську програми зі збільшення народжуваності та продовжити міську програму з підтримки материнства й дитинства.
Пологів у нас стало менше, як і в усій країні. Але останніми роками наш пологовий будинок тримає тут певну стабільність, адже умови відповідають сучасним стандартам. А діти – це наше майбутнє.
Родина і захоплення
«Зі становленням як лікаря й спеціаліста мені допомагала тітка Галина Остапівна Карташова. Вона довгий час працювала в пологовому будинку, була прекрасним фахівцем, а нині на пенсії, але залишається дуже активною жінкою. Чоловік мій теж лікар, тому ми на одній хвилі.
Що роблю поза роботою? Маю велике захоплення – подорожі. Тут поєдную приємне і корисне – під час мандрів навчаюся й відпочиваю одночасно.
Дуже люблю квіти. Вони на дачі квітнуть від ранньої весни до найпізнішої осені. Усі, які тільки можна. У нашій родині дідусь із бабусею й мама з татом дуже любили квіти. І передали це мені.
Люблю театр і ходжу практично на всі вистави в Чернігові. Веду активний спосіб життя, займаюся скандинавською ходою, плаваю. Чернігів люблю як свою другу батьківщину. І це й не дивно. Рівненщина, Волинь і Чернігівщина були колись єдиним Поліським воєводством. Тому практично я вдома».
Людмила ПАРХОМЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.