Батьки учнів чернігівської школи № 19 виступили з ініціативою зробити зі школи ліцей, для того, аби там могли вчитися школярі не тільки молодшої та середньої, а й старшої школи.
Подібна ідея була озвучена 8 лютого під час позачергової сесії Чернігівської міської ради.
Проект рішення щодо створення на базі 19-ої школи ліцею намагалася включити у порядок денний сесії депутатка Марина Семененко, втім, колеги її не підтримали: «за» проголосувало лише 7 народних обранців (з необхідних 22-х), 1 висловився «проти», 3 утримались, решта депутатів не голосували.
Тому, вже за відсутності депутатки Семененко (вона залишила засідання задовго до закінчення сесії) ідею переформатування школи № 19 під час розгляду пункту «Різне» довелося відстоювати групі матусь, які представилися батьками учнів 8-х класів 19-ої школи.
— Наше прохання зводиться до того, що ми хочемо на базі нашої школи відкрити третю ланку освіти. Ми не просимо зробити тільки ліцей. Ми просимо, щоб в нас залишилася й початкова, й гімназія, й щоб зробили ліцей, — озвучила вимоги ініціативної групи одна з матусь.
За словами батьків, вони провели дослідження та з’ясували, що у Чернігові шкіл, в яких могли б навчатися 10-класники, набагато менше, ніж у співставних, за розміром та населенням, містах України: якщо у Чернігові таких ліцеїв наразі 4, то у Хмельницькому – 18, Чернівцях – 22, Сумах – 13, Кропивницькому – 16. До того ж, за їх словами, наразі не у всіх чернігівських школах, де можна отримати повну середню освіту, є вільні місця.
Втім, з виступу депутата та, за сумісництвом, очільника міського управління освіти Василя Білогури, склалося враження, що він вважає відкриття нового ліцею у місті недоцільним, адже, за його словами, вільні місця у діючих ліцеях є, а, загалом, наразі українська система освіти «заточена» на відокремлення різних ступенів освіти один від одної:
— Якщо казати про чотири ліцеї, то у місті Чернігів знаходяться ще понад 10 навчальних закладів, які не є у власності громади міста, але де можна так само безкоштовно здобути повну загальну середню освіту разом з якоюсь спеціалізацією: наприклад, медичний коледж, науковий ліцей обласної ради, ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Є ще п’ять закладів професійної освіти, де так само можна здобути загальну середню освіту й за цей час визначитися чи хочуть вони (учні, — прим.) далі вступати у вищій навчальний заклад, — зазначив Василь Білогура.
Не підтримала ідею навчання у школі № 19 учнів старших класів й сама директорка школи Людмила Шелупець:
— Кожен з нас хотів бути ліцеєм, але ми з розумінням прийняли це все. Шановні батьки, прийде час – ви побачите, що рішення цієї молодої команди (певне, мова про керівництво міської ради, — прим.) є вірним, тому що не всі діти мають змогу навчатися у 10-му, 11-му, а, потім, у 12-му класі. Й для них є інші заклади: технікуми, передвища фахова освіта, профільна освіта, — зазначила очільниця навчального закладу.
Обговорення цього питання тривало більш ніж півгодини, але у підсумку сторонам, здається, не вдалося хоча б наблизити позиції: група матусь стояла на своєму – вони хочуть, аби їх діти вчилися у старшій школі саме у школі № 19. У той же час, як влада не виявляє бажання збільшувати кількість ліцеїв у місті.
В. о. мера Чернігова Олександр Ломако запропонував ще раз провести обговорення цього питання на шкільних зборах з залученням представників управління освіти. Тож ця історія може отримати продовження.
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група
Джерело: 0462.ua