У Чернігові 36 талановитих учнів закладів загальної середньої освіти отримають міські стипендії за високі досягнення у навчанні, науковій діяльності та конкурсах. Відповідне рішення ухвалив виконком Чернігівської міськради 23 червня.
Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.

Згідно з рішенням, 11 учням призначено стипендію у розмірі 2100 гривень, ще 25 школярів щомісяця отримуватимуть по 1500 гривень. Виплати здійснюватимуться з 1 червня по 31 грудня 2026 року.
Стипендіальна підтримка передбачена Програмою розвитку освіти міста Чернігова на 2025–2027 роки та спрямована на заохочення талановитої молоді й педагогів, які готують переможців престижних інтелектуальних змагань.
Серед стипендіатів — переможці обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA», а також національних і міжнародних конкурсів.
Зокрема:
- 18 учнів — переможці обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2025/2026 навчального року (дипломи І ступеня), зокрема — 19 дипломів;
- вісім учнів — переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 2025/2026 навчального року (шість дипломів ІІІ ступеня, два дипломи ІІ ступеня);
- дев’ять учнів — переможці ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН 2025/2026 навчального року (дипломи І ступеня);
- два учня — бронзові призери (ІІІ місце) ІІ етапу (фінального) Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA»;
- один учень — переможець (золота медаль) конкурсу проєктів у номінації «Цифрові історії» Національного та Міжнародного конкурсів «Infomatrix Ukraine 2026»;
- один переможець — переможець Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» у секції музеїв історії освіти або історії закладів освіти.
Джерело: 0462.ua





