У житті людина стикається стикаємося з необхідністю звертатися до аудиторій: говорити до черги в поліклініці, висловлювати думку на загальних зборах в офісі, виступати на батьківських зборах, виголошувати тост на святі. Для багатьох це досить складне завдання. Логофобія – нав'язливий страх перед мовленням. Він може проявлятися не лише перед великою аудиторією, але і під час співбесіди чи на побаченні.
Головне — підготовка
Страх публічних виступів – це банальне відчуття відсутності контролю. Чим менший рівень невизначеності, тим менший страх. Це стосується не тільки публічних промов, а й, наприклад, азартних ігор. Створивши конкретну стратегію в vipcasino, людина починає відчувати менше хвилювання під час гри.
Взяти під контроль страх під час виступу можна зрозумівши свій страх. Варто визначити, що саме викликає хвилювання: боїтеся забути слова або що аудиторії буде нецікаво слухати. Зрозумівши причини, можна створити план подолання фобії:
- Запросіть знайомого і розкажіть йому те, що збираєтеся розповісти перед великою кількістю людей;
- завжди здається, що всі обов'язково помітять помилки і запам'ятають їх. Проте, уважних слухачів не так багато. Якщо хтось і помітить помилку, то скоро її забуде;
- якщо промовець слова, то аудиторія його ніколи не осудить. Люди зазвичай до такого ставляться із розумінням. Щоб не забути слова, підготуйте презентацію виступу або зробіть тези;
- якщо зламається мікрофон, деякі люди вийдуть з аудиторії, нічого страшного не станеться. Налаштуйтеся на позитивний лад.
Негативний досвід може викликати страх повторення. Людина починає прокручувати в голові картину провалу. Однак, чим частіше виступаєш, тим краще це виходить. Проте, щоб точно не провалити виступ варто:
- В деталях пропишіть промову: від «добрий день, усім» до «зустрінемося наступного місяця»;
- не вивчайте промову напам'ять: створіть окремі тези;
- говоріть те, що знаєте: не застосовуйте терміни в яких «плаваєте»;
- структуруйте виступ;
- використовуйте приклади з власного життя.
Обов'язково пропрацюйте промову. Попросіть когось із рідних, друзів або колег послухати вас. Це допоможе впоратися з хвилюванням і відчути себе більш упевнено.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.