STEAM-майстерня, LEGO, цифрова метеостанція: чим займаються юні чернігівці у пришкільному таборі

84

Літо – це найкращий час для активного дитячого відпочинку та відвідування різноманітних таборів. А доки дорослі будують плани на цю пору року, діти вже весело проводять перші дні літніх канікул у пришкільному таборі. Чим займаються юні чернігівці під час літніх шкільних активностей, дізнавалися наші журналісти.

Пришкільні табори функціонують при всіх школах міста з 3 червня. Щоб дізнатися, чим займаються учні на канікулах, ми вирішили завітати до Чернігівської школи № 35. 260 учнів беруть участь у шкільних активностях, які триватимуть до 21 червня. Особливість пришкільного табору цієї школи в тому, що заклад реалізовує всеукраїнський проект «STEAM-освіта». Директорка школи №35 Наталія Іваницька пояснює:

Наталія Іваницька

Якщо розшифрувати та перекласти, то S це наука, T технології,E інжиніринг, А мистецтво,M — це математика. Наше головне завдання навчити дітей формувати найпростіші навички дослідницької діяльності конструювання. У нас різні напрямки цієї STEAMосвіти. Наприклад, сьогодні у STEAM-майстерні діти виготовляють квітку, але перш ніж ставати до роботи, вони дізналися,як відбувається запилення, обговорюють це з учителем, ставлять запитання.

Вчителька Оксана Олійник, яка допомагала молодшим класам створювати виріб, говорить, що на заняттях у пришкільному таборі учні освоюють практичні знання про речі, які нас оточують. Виявляється, що працюючи з вигаданими істотами діти проявляють меншу активність.

Робота у STEAM-майстерніРобота у STEAM-майстерніРобота у STEAM-майстерні

Спочатку ми обговорили з дітьми, як комаха запилює квітку, а потім почали робити квіточку реальних розмірів, яка гойдається, і на яку прилітає комаха, – говорить пані Оксана. – Дітям цікаво, ось, наприклад, одна дівчинка, коли я розповідала про пилок, ставила питання, і говорила, що в неї на дачі так само. Тобто діти переносять знання у реальне життя, і це дуже ефективно.

Усі напрямки STEAM-освіти пов’язані між собою. Наприклад, на улюбленій локації школярів поєднується мистецтво з математикою та конструюванням. Мова йде про виготовлення моделей з LEGO. Юні чернігівці у вигляді гри вивчають цікаву інформацію про навколишній світ, а потім переходять до моделювання. До речі, ще до пришкільного табору у школі діяв гурток з LEGO, який зацікавив навіть найменші класи. Проводити весело літні дні за моделюванням дітям допомагає Юлія Аніщенко.

Робота з LEGOРобота з LEGOРобота з LEGO

Робота з конструктором LEGOдозволяє учням у формі пізнавальної гри генерувати багато важливих ідей, – пояснює вчителька. – Відбувається знайомство з навколишнім світом за допомогою гри, та творчості. Завдяки кубикам LEGO розвивається конструктивне мислення, уява, бажання досліджувати та експериментувати. Тобто це не тільки гра, це й навчання.

Пані Юлія зазначає, що дітям легко дається навіть робота з рухомими механізмами. Вчителька зізнається, що іноді учні створюють такі моделі, які дорослим важко відтворити, наприклад, комаху, у якої рухаються лапки.

Учні говорять, що їм подобається пришкільний табір, адже вони грають із друзями, беруть участь у спортивних змаганнях, танцюють, вивчають нову інформацію. Віка, яка закінчила 4 клас, говорить, що найбільше під час літніх активностей їй подобається робота з LEGO. Полюбляє це заняття і її однокласниця Саша. Дівчинка говорить:

Віка, Саша, Аня та Аліса (зліва на право)

Тут у нас розвивальні заняття, ми малюємо, співаємо, бігаємо, проходять спортивні змагання. Найбільше мені подобається, що ми постійно бачимося з друзями.

Школярці Ані також подобається робота з конструктором, проте дівчинка більше любить малювати.

Мені подобається малювати, створювати різні вироби. Ми вже створювали курча, малювали квіти, пальму з дельфіном, я навіть двох намалювала. Ще ми з друзями любимо грати у хованки, – ділиться Аня.

Літній табір – це чудова нагода провести час із друзями, пограти, тож діти з нетерпінням чекали на початок літа. Однокласниця Віки та Саші, юна Аліса говорить:

Я чекала пришкільного табору, тут дуже цікаво. Я люблю LEGO, малювання, люблю ходити в актовий зал, і головне – гуляти зі шкільними подружками.

Окрім створення різноманітних виробів, відвідувачі пришкільного табору проводять дослідження, що можуть знадобитися у житті. Наприклад, група учнів, яка потрапила на заняття вчительки Оксани Федорченко, наочно побачила, що для того, аби відрізнити сире яйце від вареного, його потрібно покрутити, а щоб розрізнити свіжі яйця від не свіжих, їх треба опустити у посудину з водою.

Клуб експерементаторів та дослідниківКлуб експерементаторів та дослідниківКлуб експерементаторів та дослідниківКлуб експерементаторів та дослідників

STEAM-освіта дозволяє дітям бути активними на занятті, ставити питання, дізнаватися нове, не бути пасивним учнем, якому потрібні оцінки для батьків, адже ці знання можна пристосувати у реальному світі. У пришкільному таборі ще планую проводити дослідницьке заняття про голуба, та на тему геометричних фігур. Дітям цікаво, вони потім розказують своїм батькам, питають: «А чи знаєш ти..?», – розповідає пані Оксана.

Доволі цікавим під час літніх активностей для дітей стає географічний клас. Молодші учні дізнаються про ґрунти Чернігівської області, корисні копалини, та можуть потримати у руках різні мінерали. Але найбільше школярів цікавить мобільна метеостанція. Вчителька, яка ознайомлює учнів із цікавими пристроями, Олена Хоменко говорить:

Робота з цифровою метеостанцієюМетеостанціяМінералиґрунти

У нас є колба, куди випадатимуть опади, наступний пристрій передає температуру і вологість повітря, а третій пристрій показує напрям та силу вітру. І всі ці показники можна відстежувати у мобільному додатку. Дітям дуже цікаво, та й мені самій подобається, оскільки ти сидиш у кімнаті й збираєш дані про погоду яка за вікном. Молодшим діткам цікаво перш за все подивитися ці прилади, а вже легше сприймати старшим учням, хоча сьогодні мені дівчинка з другого класу говорила, що таке погода, тобто вони розуміють.

Ще тиждень юні чернігівці відвідуватимуть пришкільні табори. Під час літніх активностей діти не лише грають із друзями, а й вивчають нову інформацію, яка знадобиться у реальному житті. Проте ці заняття проходять у вигляді гри, та без домашніх завдань, тож малеча з користю проводить літні канікули.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяНа Чернігівщині відкрили двохсотий клас безпеки
Следующая статьяУ Чернігові планують запустити систему відеоспостереження «Smart City», з вбудованим інтелектом