Стадіон ім. Гагаріна у Чернігові в очікуванні ремонту. Хто його здійснить місто чи держава?

191

Ще два роки тому після виходу чернігівської «Десни» до Української прем’єр-ліги міський голова Владислав Атрошенко ініціював перемовини з Міністерством молоді та спорту з приводу повернення ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів» (у народі – стадіон імені Гагаріна) до комунальної власності. Адже 2009 року тодішній мер Олександр Соколов позбувся «тягаря», віддавши його державі, аби зекономити кошти міського бюджету та «сплутати карти» тодішньому президенту «Десни» Олексію Савченку, який неодноразово заявляв про бажання, щоб його клуб грав на власному стадіоні, а не орендував його.

З того часу стадіон від держави отримав фінансової підтримки на загальну суму 15,5 млн грн, а по роках цифри вийшли наступними:

  • 2009 рік – 53,0 тис. грн
  • 2010 рік – 907,6 тис. грн
  • 2011 рік – 1 426,3 тис. грн
  • 2012 рік – 1 700,5 тис. грн
  • 2013 рік – 3 566,5 тис. грн
  • 2014 рік – 156,5 тис. грн
  • 2015 рік – 5 560,7 тис. грн
  • 2017 рік – 1 914,9 тис. грн
  • 2018 рік – 220,0 тис. грн

І це при тому що показники стадіону відповідно до звіту про виконання фінансового плану підприємства за останні роки такі:

  • за 2018 рік:
    — дохід – 3556,4 тис. грн
    — витрати – 4452,0 тис. грн
  • за 2019 рік:
    — дохід – 3104,0 тис. грн
    — витрати – 3734,5 тис. грн

Що цікаво, більшість грошей витрачалось на розвиток різних видів спорту, зокрема легкої атлетики, боксу та важкої атлетики, але аж ніяк не на інфраструктуру, яка задіяна у професійному футболі. А тим часом поле та трибуни стадіону імені Гагаріна з кожним роком ставали все більш занедбаними. Одного разу «Десна» в Кубку України приймала «Дніпро», який очолював відомий тренер Мирон Маркевич. На післяматчевій прес-конференції він відзначив, що стадіон ні на йоту не змінився, і це при тому що останній раз він бував у Чернігові ще за радянських часів…

Зайшли в УПЛ з лавками

Роки йшли, «Десна» все більше набиралась досвіду та переходила з ліги в лігу, і нарешті 28 липня 2018 року деснянці дебютували в найвищому дивізіоні України грою проти «Шахтаря». Сіверяни тоді програли 0:2, проте вболівальники вже відчули, що Чернігів у когорті найкращих, але точно не за рівнем спортивної інфраструктури. Протягом кількох матчів чернігівці мали можливість заповнювати трибуни стадіону імені Гагаріна на повну. Проте потім східну трибуну, яка мала на своєму озброєнні ще дерев’яні лавки, а не пластикові сидіння, визнали аварійною. Після цього керівництво футбольного клубу було змушено закрити трибуну, облаштувавши на ній лише два фанатські сектори.

Усі розуміли, що трибуна конче потребує капітального ремонту, або взагалі демонтажу та побудови нової, але в держави на це коштів не було. Клуб фінансувати роботи на об’єкті, який йому не належить, не збирався, по великому рахунку як і міська влада. Саме тоді й почались розмови про повернення стадіону імені Гагаріна в комунальну власність міста. Своєю думкою з цього приводу поділився начальник міського управління з питань сім’ї, молоді та спорту Андрій Дериземля і зазначив, що не всі були в захваті від ідеї повернення стадіону в підпорядкування місту.

У Міністерстві молоді та спорту нам повідомили: дійсно, у грудні 2018 року до них надходив лист від Владислава Атрошенка з відповідним пакетом документів про передачу з державної у комунальну власність Чернігова ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів», тобто стадіону імені Гагаріна. За півроку був погоджений проєкт розпорядження Кабміну про передачу стадіону у власність міста. Він ніби і пройшов усі етапи погодження згідно з урядовим регламентом, але станом на сьогодні, у зв’язку з призначенням нового уряду, його повернули в Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

М’яч на стороні поля Кабміну

Змоделюємо ситуацію. Ви хочете віддати комусь задарма непотрібне приміщення – чи будете ви в ньому робити ремонт? Сумніваємось. А ось Міністерство молоді та спорту, не відкидаючи ідеї віддати стадіон місту, планує капітальний ремонт аварійної східної трибуни, на який у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», поданому урядом 14 вересня 2020 року на розгляд до Верховної Ради України, попередньо передбачено 32 млн грн. Але чи залишиться ця стаття видатків у фінальному варіанті бюджету на наступний рік – це вже питання до народних депутатів України.

За словами Андрія Дериземлі, міська влада на постійному зв’язку з міністерством і вже навіть пропонувала їм або передати стадіон місту, або почати його фінансувати належним чином, аби там можна було провести реконструкцію. Адже на ньому на найвищому рівні виступає футбольний клуб «Десна».

Тож спочатку чернігівцям варто буде оцінити фінальний варіант держбюджету на 2021 рік і дізнатись, чи на ремонт стадіону підуть ті 32 млн грн, а також пильно слідкувати за пертурбаціями в Кабміні. Бо, як ми бачимо, у нашому випадку від перестановки місць доданків сума якраз змінюється кардинально…

ЦИТАТА

ЦИФРА

30 млн грн планує виділити уряд у 2023 році на ремонтні роботи на західній трибуні стадіону, яка зараз має більш-менш пристойний вигляд.

Еженедельник "Семь Дней" стадіон ремонт реконструкція власність держава міністерство

Предыдущая статьяНа цих вихідних роботу ТРЦ «Голлівуд» буде обмежено, через введення карантину вихідного дня
Следующая статьяСтепанов обратился к мэрам: начните относиться к своим избирателям, как к людям