Справа екс-заступника голови ОДА Олександра Савченка

131

На 24 червня призначено апеляційний розгляд про зміну запобіжного заходу Олександру Савченку, колишньому заступнику голови облдержадміністрації. Йому та іншому підозрюваному, Роману Кійовському, Печерський суд Києва визначив міру запобіжного заходу — тримання під вартою у Лук’янівському СІЗО Києва, з альтернативою — правом внесення застави 4 мільйони 400 тисяч гривень (по кожному).

— У мого клієнта таких коштів немає. Тому і оскаржуємо ухвалу суду першої інстанції, — заявила Ольга Миролюбова, столична адвокатеса, яка захищає Савченка.

1 червня у Чернігові на проспекті Миру, неподалік колишнього «Янтаря», за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах (частина 4 статті 190 Кримінального кодексу) був затриманий киянин 48-річний Роман Кійовський. Начебто він мав намір передати 160 тисяч доларів 39-річному Олександру Савченку, тоді ще заступнику голови Чернігівської облдержадміністрації. Нібито за допомогу у покупці готелю «Слов’янський» у Новгород-Сіверському. Гроші, 16 пачок по 10 тисяч доларів, лежали у багажнику авто, біля якого відбулося затримання.
За версією ДБР (Державного бюро розслідувань): «…громадянин України, який представився керівником готелю, за винагороду у 160 тисяч доларів США гарантував перемогу учаснику відкритих торгів з продажу готельного комплексу. Гроші призначалися заступнику голові Чернігівської ОДА, який мав забезпечити відсутність конкурентів на онлайн-аукціоні. Ця схема забезпечила б продаж за значно зниженою ціною. Для реалізації задуманого посередник познайомив учасника торгів з посадовцем».
Підозрюваний у посередництві — Кійовський. А грошодавець — чоловік на прізвище Заставний. Кажуть, саме він приніс гроші в авто Кійовському.
По Савченка ДБР-івці прийшли додому (двоповерховий будинок 235 квадратних метрів — на землях села Вознесенське, що під Черніговом, колишня Улянівка. — Авт.) Отож, грошей Савченко навіть не торкався.

Що цікаво, 24 травня «чотиризірковий» готель зняли з торгів. Вони мали відбутися 26 травня. Причина — тимчасово, на період встановлення Кабінетом міністрів карантину, аукціони із зниженням стартової ціни, а також приватизація шляхом викупу об’єктів великої приватизації, не проводяться (карантин тоді ще діяв. — Авт.).
Готель мали продавати всьоме. Стартова ціна 26 мільйонів гривень. На аукціоні 28 квітня охочих купити його за 52,6 мільйона гривень не знайшлося. Торік у вересні на аукціоні «Прозорро» його реалізували з четвертої спроби за 28 мільйонів 858 тисяч гривень. Та переможець торгів Роман Кійовський не сплатив грошей. Отож угоду скасували. І Фонд держмайна подав до суду на Кійовського про сплату неустойки (1731524 гривень). А об’єкт знову виставили на аукціон. Від самого початку за «Слов’янський» просили 57,7 мільйона гривень.
За словами Володимира Лебедєва, київського адвоката Кійовського: Заставний — провокатор, котрий діяв в інтересах правоохоронців. Кійовський не викупив готель після перемоги в аукціоні, бо забракло коштів. І участі в аукціоні він вже не міг брати.
Спільні знайомі звели Кійовського з Заставним. Мовляв, той зацікавлений у придбанні «Слов’янського». Домовилися, що коли готель буде куплений на ім'я Заставного, частки у бізнесі поділять 50 на 50. Кійовський пояснив Заставному, що треба зробити, аби взяти участь у торгах. Проте Заставний поставився з недовірою до майбутнього спільного бізнесу. І попросив Кійовського познайомити його з Савченком. Заставному правоохоронці дали записуючу техніку і почали прослуховувати його розмови з Савченком. Фрагмент однієї і став доказом у справі. На ньому Заставний питає: «А кому передати 160 тисяч?» А Савченко відповідає: «Які 160 тисяч?»
Готельний комплекс збудували в 2004 році за 108 мільйонів бюджетних гривень з ініціативи тодішнього президента України Леоніда Кучми. Начебто для того, аби прийняти керманичів Росії та Білорусі. Площа готелю 5 тисяч квадратних метрів. 30 номерів від класу «стандарт» до президентських апартаментів. Ресторан, конференц-зал, салон краси, тренажерний зал, більярд-клуб, турецька лазня, сауна з басейном, диско-бар. Туристів мало. І з часом почали накопичуватися борги.
У квітні 2014 року обласна рада зверталася до уряду з проханням передати готель «Слов’янський» вартістю понад 110 мільйонів у комунальну власність. Тоді місцева влада сподівалася створити спеціалізоване підприємство, що зароблятиме гроші. Та на той час готель потребував ремонту на понад два мільйони гривень. Знайшли вихід — продати. До передачі готелю у Фонд держмайна для подачі його на приватизацію він дофінансовувався з обласного бюджету. Нині накопичилося збитків близько двох мільйонів. Борги із виплати зарплати працівникам і т. д.

■ Здається, все робилося через дупу. Бо який сенс затримувати Кійовського і Савченка аж через тиждень після зняття об’єкту з торгів? Якщо є інформація, що один буде передавати гроші іншому, то чому не почекати, доки вони зустрінуться і зацапати обох на гарячому? Яким боком Савченко до готелю, якщо продавав Фонд держмайна? Він же і приймав документи від бажаючих взяти участь в аукціоні. І ще багато запитань. Хоча, як вдуматися, не буває диму без вогню.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №24 (1831), 17 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВ Киеве представят план деоккупации Донбасса и Крыма
Следующая статьяCOVID против ЕВРО-2020. Проблемы турнира в РФ