На території Чернігівської області в атмосферному повітрі останнім часом у результаті постійних ворожих обстрілів прикордоння і внаслідок загоряння лісових угідь, торфовищ, сухої трав’янистої рослинності спостерігається задимленість.
У період погіршення екологічної ситуації спеціалістами ДУ «Чернігівський лабораторний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснюється постійний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у населених пунктах області та в місті Чернігів.
За результатами проведених досліджень, на території м. Сновськ концентрація азоту діоксиду в 2,4 рази перевищувала гранично допустиму концентрацію, концентрація пилу в 2,1 рази перевищувала гранично допустиму концентрацію, встановлену Державними медико-санітарними нормативами «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ України.
У м. Чернігів перевищень допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено.
Для попередження отруєння продуктами горіння, загострення серцево-судинних захворювань та органів дихальної системи, хвороб шкіри та алергічних проявів слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, зокрема:
намагатись обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо рано-вранці, коли концентрація диму в повітрі найвища;
дітям і вагітним жінкам слід відмовитись від тривалих прогулянок;
слід тримати вікна зачиненими;
по можливості використовувати в побуті і на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря;
якомога частіше проводити вологе прибирання;
при посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати;
збільшити споживання води та уникати надмірної фізичної активності;
у разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання, проявах ознак задишки, кашлю, безсоння необхідно звернутись до лікаря.
Джерело: Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.