Владислав Атрошенко зізнався, що реалізувати проєкт будівництва у Чернігові сміттєпереробного заводу може світовий лідер галузі – компанія Veolia.
Ця інформація прозвучала через потреби міського голови вирушати у закордонне відрядження. Він спробував з’ясувати у виконуючої обов’язки начальниці управління охорони здоров’я Ольги Малець: чи дає щеплення вакциною Covishield можливість в’їжджати до країн ЄС з наявним паспортом вакцинації.
Владислав Атрошенко розповів, що одним з пріоритетів закордонних відряджень є налагодження контактів з компанією Veolia. За його словами – це світовий лідер у напрямку сміттєпереробки та подальшому виробленні енергії з відходів.
Довідка
Veolia Environnement – багатопрофільна транснаціональна корпорація зі штаб-квартирою у Парижі, яка працює у кількох основних напрямках економіки:
• водопостачання та водоочищення (як для муніципальних, так і промислових клієнтів)
• комунальні послуги (в тому числі прибирання та утилізація сміття)
• енергетика (електропостачання, підтримка мікроклімату, установка і обслуговування енергетичного та опалювального обладнання)
• транспортні послуги (обслуговування аеропортів, управління залізничними перевезеннями і міським громадським транспортом).
Компанія веде історію з 1853 року. Поступово до неї вливалися інші підприємства. До початку ХХ століття вона вже працювала у десятках міст Франції, а також у Венеції, Стамбулі, Порту. У 2003 році усі окремі підрозділи взяли єдине ім’я Veolia. Наразі підрозділи корпорації присутні у майже 50 країнах світу.
В Україні Veolia працює з 1995 року і нині представлена дочірніми підприємствами у Києві, Чернівцях і Тернополі.
Цікаво, що в Ялті питанням утилізації відходів займається приватне підприємство, засновником якого була німецька компанія з назвою «Веолія». Але після окупації Криму Росією фірма переєструвалася з іншими засновниками в російських базах і досі працює на південному березі півострова. На сайтах Veolia в Україні та РФ Ялта у списку міст, де присутня компанія, не фігурує.
Veolia сміття відходи завод