Чернігівська міська рада воліла би ухвалити головний фінансовий документ для міста на 2021 рік якомога раніше, проте цьому можуть завадити об’єктивні фактори. Конкретно – незрозуміла ситуація з державним бюджетом та деякими його важливими параметрами.
– У парламенті у переддень місцевих виборів усі заклали свої «хотєлкі». У результаті видаткова частина бюджету склала 1 трильйон 370 мільйонів гривень. Наскільки я розумію, дохідна частина не балансує з цими цифрами. І «надути» її неможливо.
Тому наступні читання будуть більш збалансовані відповідно до реальних доходів – вибори позаду, а рейтинги – це вже питання наступного періоду, – прокоментував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко початок бюджетного процесу у Верховній раді.
Тому він попросив фінансове управління міської ради «обережно» починати опрацьовувати міський бюджет, оскільки «потрібно дочекатися бюджету України».
У свою чергу керівниця управління Олена Лисенко зауважила, що досі невідома доля постанови, яка передбачає збільшення посадових окладів для вчителів. Якщо вона набере чинності з 1 січня, то субвенція на освітню галузь з держбюджету має бути відкоригована.
– Оклади медикам – це через НСЗУ у рамках договорів. Нас це не стосуватиметься. Але лишається багато невирішених питань на рівні держави. В частині доходів бюджету і щодо педагогів, – резюмувала Олена Лисенко.
Нагадаємо, 5 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив представлений Звіт про виконання міського бюджету м. Чернігова за 9 місяців 2020 року. З кошторису видно, що доходи міста у порівнянні з відповідним періодом минулого року скоротилися майже на 20 %.
Переважно скорочення відбулося за рахунок зменшення розмірів субвенцій з державного бюджету. Втім, зафіксовані і втрати власних надходжень. Вони зросли у порівнянні з минулим роком, але не так, як прогнозувалося. За 9 місяців місто недоотримало 70 мільйонів гривень.
бюджет фінанси Олена Лисенко