Представники Чернігівщини взяли участь у засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за дорученням Прем’єр-мініста Дениса Шмигаля. Обговорили питання забруднення річки сейм у Сумській та Чернігівській областях, а також можливе забруднення Десни у нашому регіоні та на Київщині.
У засіданні взяли участь перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, голова ДСНС України, представники Держводагентства, Державної екологічної інспекції, Українського гідрометеорологічного інституту трьох областей.
За рішенням комісії було надано низку доручень для ліквідації та локалізації забруднень річок. Серед таких:
- Держекоінспекція, Держводагентство, Чернігівська та Київська ОВА, Міндовкілля мають здійснити заходи з абсорбції забруднюючих речовин в Десні шляхом внесення до поверхневих вод активного мулу й інші заходи.
- Держводагентство повинно напрацювати варіанти перекидання додаткових обсягів чистої води задля розбавлення небезпечних речовин у р. Десна.
- Держрибагентство з органами місцевого самоврядування, ДСНСниками, Держекоінспекцією, Держпродспоживслужбою продовжать збір та захоронення мертвої риби.
- Аби не допустити забруднення Десни, встановлять бар’єрні рубежі, а саме сітки для мертвої риби за течією.
Після виконання заходів Міндовкіллі надасть інформацію про динаміку змін якості води у Десні.
Ловити рибу, купатися та використовувати воду з річок досі заборонено. На сьогодні здійснюється моніторинг води у Сеймі та Десні. Відібрано понад 50 проб води та проведено дослідження. Як повідомляється, жодних перевищень високотоксичних компонентів не виявлено. Фіксується забруднення органічного характеру.
За даними Держводагентства на Сумщині у річці Сейм почала відмічатися позитивна динаміка збільшення рівня розчиненого у воді кисню. За результатами останніх досліджень показники води у Десні перебувають у межах норми.
Джерело: 0462.ua